Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deadwing

    addikt

    válasz Robcsa #25942 üzenetére

    Nincs 2 egyforma bios, így ezt lehetetlen megmondani mitől van. Nekem van kártyám ami 57%-on megy, és van ami 75-ön.
    Azt mondanám első körben, hogy indíts egy olyan zcash minert ami méri a kártyák fogyasztását, és addig húzd le a limitet, amíg el nem éred a 1700-1800 közötti gpu clock értékeket, persze ez kb csak fél óra járatás után fog beállni. Ekkor az efficiency bőven 3 felett lesz. Ez a cél. A hashrate csökkeni fog, de nem annyival, mint a fogyasztás.
    Mondjuk ehhez effit sem feltétlen kell nézned, az összes 1070 az említett gpu clock tartományban bányászik gazdaságosan. 1800 felett már durván nő a fogyasztás a hashrate meg alig.

    Jah még valami, a temp limit... AB alatt ez is változó, hogy mi a default, de bekavarhat ha nagyon alacsony. Ezt toljátok fel 70 fokra, de azt ne hagyjátok neki, hogy el is érje :) Lényeg, hogy ne a temp limit szabályozzon. Én inkább egyedi venti profilt és power limit kombót javaslok.
    A cél max 1800MHz és 65 fok körüli érték. Ezt a kártyák fogják tudni maximum 50% ventivel, nyilván attól is függ mennyi helyük van szellőzni. MSI 1070 Armor viszont melegebb lesz sajnos mint a jobb kártyák. Nekem ez a tapasztalatom, neki 70% a ventije most :(

    [ Szerkesztve ]

    60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

Új hozzászólás Aktív témák