Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oleslie

    aktív tag

    válasz nanunanu #15242 üzenetére

    Igen, valóban sok a fikázás, de nem lehet ok-okozati összefüggés? (alig növekvő egyenleg + eltünő unex + kommunikáció hiánya = fikázás?)
    Nem csak a saját eredményeimet néztem, hanem néhány hozzám hasonló sebességgel bányászóét is.
    Volt olyan nap, hogy 0.01btc -t sem hozott (unexel együtt). Én azt látom, hogy a gépek 24 órában mennek, hiba nincs (HW err : 0, reject szokásos, tehát semmi sem indokolja az eredménytelenséget), miközben más 4-5MH/s -el bányászó usernek nőtt az egyenlege (az is fura, hogy össze-vissza). Nem tudom hogy működik, nem is akarom tudni (jó, persze, nem lenne rossz, de ha árulja el), én csak annyit látok, hogy ráfizetéses ott bányászni, miközben ő mindentől függetlenül jól jár.

    Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

  • oleslie

    aktív tag

    válasz nanunanu #15242 üzenetére

    mégvalami a fikázásra. A clevernek is van topikja. Terk kommunikál (ott is), ha menézed, az userek oltják le a fikázókat. Egyszerű ez mint a faék. Probléma van -> jelzem -> foglalkoznak vele -> mindenki boldog. Ha nem foglalkoznak vele feszülés lesz -> fikázás on.

    Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

  • Mesterlovesz

    aktív tag

    válasz nanunanu #15242 üzenetére

    #nanunanu, teljesen jól vezetted le a dolgot és az én elképzelésem is hasonló, mint a multipool-os ötlet, hogy a magas árú érmét bányásszuk és adjuk el amíg magas az ár, vagy amikor magas lesz az ár. Az én elképzelésem csak abban különbözik ettől, hogy lépéselőny próbálok kovácsolni abból, hogy előre bányászom az érméket, persze abban reménykedve, hogy magas áron fogom tudni eladni amikor mondjuk egy nagyobb váltóra kerül.

    Ha multipool-t indítanék, vadidegen bányászoknak, akkor én pl. nem is tüntetném fel az unexet, vagy inkább számszerűsíteném és nevesíteném, tehát 1 milla moon, aztán amikor confirmed lesz akkor értékesítem és azon a bekerülési áron kapja meg a bányász ahogy akkor éppen állt. Ezzel sok felesleges idegeskedésnek elejét lehetne venni, persze sokkal nagyobb munka egy ilyen frontendet létrehozni.

    Csodát persze én sem tudok ígérni, de a saját tapasztalatom az, hogy a multipooloknál jobb eredményt lehet elérni ilyen "elő"bányászással, ahogy én csinálom. Azt is tudni kell, hogy a puding próbája az evés, valóban el kell kezdeni, a bejelentkező bányászok közös sebességét használni, irányítgatni aktívan és pár hét alatt kiderül, hogy megéri-e ezzel foglalkozni, valóban meg lehet-e "nagyban" csinálni ami nekem megy kicsiben.

    Egyelőre már halvány sejtelmem van arról, hogy hogyan is nézne ki a dolog, de programozás, szoftverhasználat szinten még nem tudom, mi a helyzet. A nyilvántartás, a folyamatosan változó hashrate is fura nekem, nem tudom, hogy elosztáskor hogyan lehet így fair alapokat teremteni. Azt tudom, hogy mindenképpen kell valamilyen információs portál, ahol akár bejelentkezés után lehet látni, hogy ki mennyit bányászott, milyen érmék várják a "jobb" időket a tárcákban, stb.

    2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

Új hozzászólás Aktív témák