Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Apollyon #9894 üzenetére

    a xeonok ultra high end, csak nem azokra a szempontokra, amiket te hiszel.

    a desktopnál az a lényeg, hogy az az egy user, aki ott tesped a gép előtt, reszponzív, gyors lomot kapjon.
    a szervereknél meg az, hogy minél nagyobb terhelést vigyen el *összességében* jó teljesítménnyel. ebből az is következik, hogy az egyszálas teljesítmény kb. senkit nem érdekel.

    annak idején kezdő koromban ezt jól megfigyelhettem igazi nagy vasakon. egy jól beállított 6510-es vax baromira lomha volt egy userrel egy akkori 386dx40-hez képest. és ugyanezt a lomhaságot tartotta akkor is, amikor volt rajta 50-100 egyidejű bejelentkezett user meg 30-40 batch meló. miközben egy 386dx40 a harmadik-negyedik usernél megomlott, mint a huzat.

    régi szép idők, hüp-hüp... vms... decnet, lat, earn...

    szerk: egyébként belefutottam egy kétprocis lenovo workstationbe, 128 giga rammal valami 130 rugó körülre tudtam lecigánykodni az árát :) most nem ugrik be fejből, milyen proci van benne, de generációkkal újabb, mint az 5550-es. talán e5-2650v2 vagy ilyesmi. ez is eléggé dinnye formátum.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Smiley

    őstag

    válasz Apollyon #9894 üzenetére

    Azert nem olyan rossz dolog a xeon. En az aliexpress-en vettem 1 eve $18-ert egy E5450-et, ami 4Ghz-re van tepve. Az egesz gep nem kerult 40e, es nekem tokeletesen megfelel mindenre. Mezei user fejjel ezek a nagy dog xeon-ok majd akkor lesznek jok amikor olcso penzert hozza lehet jutni.

    A mezei user-nek kb fingja sincs arrol mire kell egy ilyen xeon... csak azt nezik hogy kurva draga, szoval biztos fasza lehet. Amugy az is, mi most cserelunk le egy kb 8-10 serverbol allo gepparkot, amit 3 darab E5-2630 v4-el fogunk helyettesiteni. Amugy meg ha annyira virtualizani akar az ember meg jatszadozni a digitalocean-on fillerekert lehet brutal gepeket berelni, akar orakra is.

    Sajat email server-t pedig 2 fele ember csinal, aki szeret sajtreszelovel... a masik meg akinek a feje folott a vezetoseg mar ezt eldontotte. Azzal csak a szopas van, az egesz rohadt email-es dolog megerne mar egy teljes ujragondolast

    Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz Apollyon #9894 üzenetére

    Az órajel azért alacsony, mert sok magnál is be kell tartani a TDP keretet, ráadásul lehet, hogy Xeon 8 magjából valójában csak 2-3 működne pl. 3.5 GHz-en, a többi meg 3-on. Így ha 3.5 GHz-esnek adná el az Intel, akkor csak 2-3 magos lenne a cucc, ellenben mind a 8 mag viszi a 3-at, el lehet adni jóval drágábbért. 3.5-re meg turbóz az a 2-3 mag.

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák