Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz F34R #21809 üzenetére

    Igen, lehet felteszem a bspwm-et, de egyelőre adok egy hosszabb belakási esélyt a dwm-nek, nem akarom úgy dobni, hogy nem adtam neki elég esélyt. Még patchelni is fogom, meg beizzítok más paneleket is hozzá. A 2bwm-et és a berry-t dobtam, azok túl keveset tudnak.

    #21808 Apollyon: abban egyetértek, hogy az Xfce még egy egész elfogadható minimalizmusos szint a DE-k között. Annyival nem bloatabb, de komplett Gkt-s ökoszisztémát és DE funkcionalitást nyújt. Nekem bloat, de még elfogadható.

    Tapasztalatom szerint a legminimalistább, amit eddig használtam, de használhatónak, rugalmasnak bizonyult, az a bspwm, i3wm/Sway. Ezek azok, amik még úgy minimalisták, hogy a használhatóságuknak nem megy a kárára. Nyilván vannak ezeknél minimalistábbak, de azoknál már szerintem túl sokat kell áldozni a minimalizmus oltárán. Félre ne érts, továbbra is a minimalizmusra esküszök, de nyilván csak észszerű keretek között, amíg a futási sebességet gyorsítja, a felhasználás/workflow hatékonyságát növeli, csak addig a szintig. De egy ponton túl a minimalizmus el tud menni olyan végletekig, amikor már több kára van, mint haszna, meg csak öncélú mutatványozás, meg csak a saját időd emészti fel, 0 nyereségért cserébe.

    Aki meg nagyon DE-khez szokott, annak meg az IceWM-et, Openboxot, Fluxboxot szoktam ajánlani, mert ezek meg úgy minimalisták, hogy továbbra is DE-szerű, stacking/floating WM élményt tudnak nyújtani és nem tilingok. Aki még csak most akar beleszokni a minimalizmusba, azoknak ezekre érdemes rámenni, a tiling a haladóbb minimalistáknak ajánlható csak. Esetleg kezdő tilingosoknak az Awesome-mal lehet érdemes próbálkozni.

    Ami nekem még videókról tetszene az az Xmonad, de nekem a Haskell túl bonyolult, nem csak maga a nyelv, hanem az egész funkcionális programozási koncepció, egyszerűen nem bír ráállni az agyam, annyira kitekert a logikája, annyira eltér a hagyományos imperatív programozási paradigmától.

Új hozzászólás Aktív témák