Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F34R

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #15985 üzenetére

    Az.... olyab APU-t sosem kapsz amiben 1080ti erossegu a grafikus mag.
    Ez az oldal sokkal jobb [link]

  • Frawly

    veterán

    válasz ubyegon2 #15985 üzenetére

    Régebbi gépeknél általános, hogy kinyújtod a használati idejét egy proci upgrade-del. Pl. egy C2D-ós gépbe teszel egy erősebb C2D vagy C2Q procit. Vagy egy i5-ösbe egy i7-et. Épp így, ha nem is gyakran upgrade-eled a procit, akkor is sok év múlva jól jöhet, hogy egy 2200G helyett be tudsz tenni a helyére egy 3900-ast, vagy egy 3400G-t, vagy esetleg egy 4400G-t.

    Egyébként igen, a G-s végűek az APU-k, kifejezetten Anyu-káknak szánva, akik nem akarnak diszkrét GPU-ra költeni, mert adott esetben kell nekik a GPU ára vibrátorra :DDD A 2200G élhető proci, de a jövőtállóság miatt lehet megérné a 2400G-n vagy a 3200G vagy 3400G-n is gondolkodni.

    Az, hogy felmegy-e a monitor Vesa helyére, az inkább a gépháztól függ, nem a procitól. Egyébként ahogy mondtam, én nem ajánlom ezeket a vékonykliens méretű dobozkákat, amik bemennek a monitor alá, vagy mögé. Egyszerűen kevés bennük a kakaó. A G-s APU-k árából kapsz egy Ryzen 1600-at (még olcsóbb is), veszel mellé egy használt RX570-et (csak ~14k-t kell ráfizetnek kb.). A monitor mögé nem fogod tudni felragasztani, viszont hosszú évekig ki vagy szolgálva, még a legújabb AAA-s játékokat is vinni fogja hosszú évekig, és nem fogysz ki a procierőből sem jó darabig. Nem fogsz tudni olyat ráküldeni, ami térde küldene egy ilyen gépet, főleg, ha nem hajtod 1080p-nél nagyobb felbontáson (játékban), filmnél mehet neki a 4K meg akármi.

    Egyébként igazatok van, az Ipon is rohadt drága, most nézegetem rajta a prociárakat. Processzort ne ott vegyetek. Legolcsóbb az aliexpress-en, de ha valaki nem akar Kínából rendeléssel rizikózni, akkor argep.hu és arukereso.hu vagy hasonló oldalakon keressen olcsóbb magyar boltot a PCX-nél vagy Ipon-nál.

Új hozzászólás Aktív témák