Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz vargalex #10193 üzenetére

    curl kimenetek

    Bár fura, hogy több operációs rendszert is érint. Ugye minden rendszeren szolgáltatói DNS-t használsz?

    Biztosan, nem szoktam állítgatni, mindig volt net a telepítés után.

    Amúgy visszakaptam a Digi szerint a 85-ös kezdetű IP-t.

    Friss Ubuntuval LTS még egy eddig ismeretlen ablak is feljött az imént.

    A frissen felrakott Min 17.3 behoz minden címet, de a routerrel nem bír az sem. Reset segítene ezen?

    A curl parancsokat gondolom jobb lenne azon a disztrón kiadni, amin nem mennek a címek vagy ez nem lényeges?

    [ Szerkesztve ]

    mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki - Látóasszony topikot visszakaphatnám?

  • bambano

    titán

    válasz vargalex #10193 üzenetére

    "Ennek a Digi által üzemeltetett nagy privát hálózatnak lesz egyetlen publikus IP címe.": vajon miért is kellene, hogy a digi natjának egy ip címe legyen? hint: nem kell.

    az eredeti problémához: azért akad fel több böngésző is a digis neten, mert a pppoe miatt nem megy át az 1500 bájtos ethernet csomag a digis hálózatán. A poe elvesz 8 bájtot, és mivel valószínűleg vlanozik a digi (sőt biztos, mert a telefon is átmegy a dróton), ezért a vlan még 4-et (emlékeim szerint).

    Erre azt találták fel a hálózati főakárkik, hogy akkor fel kell tördelni az ip csomagot és két darabban kell elküldeni. ezzel lehetnek olyan bajok, hogy a titkosítást eltöri, meg olyan bajok is, hogy egyes routerek nem hajlandóak továbbítani a fragmentált csomagokat.

    a megoldás az, hogy a forgalom kiindulópontján korlátozod a kimenő forgalomban a csomagméretet, szerintem 1480-ra. ifconfig, mtu és 1480. a linuxok gyakran 1492-re akarnak tördelni, és ha kernel ppppoe drivered van, akkor ezt nem is lehet átírni, ami elég nagy baj.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák