Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • urandom0

    aktív tag

    válasz tordaitibi #79741 üzenetére

    Amitől én agyf...szt kapok, én a mai napig nem tudom magamévá tenni ezt a roppant dedós, óvó, vigyázó szemléletet amit a linuxok képviselnek.
    Egy egyszerű lemezkezeléshez, egy label átíráshoz jelszavazni, minek?

    Ez egy technikai örökség, még abból az időkből maradt ránk, amikor a /dev és az /mnt mappát csak a root érte el. Manapság polkittel nagyon sok mindent lehet részletesen szabályozni, ezt is lehetne. De aki egyszer Linuxra vált, az előbb-utóbb megszokja a jelszavazást, neki már nem lesz prioritás az, hogy polkit ilyen szabályokat írkáljon.

    A saját gépemen, saját magamtól...?

    Tőled is, de inkább a rosszindulatú programoktól.

    Pl. egy update minek kér jelszót, hisz létfontosságú.

    Lehet, hogy létfontosságú, de akkor is jobb, ha a user kezében a döntési lehetőség. Így lehetőség van átnézni a frissítések listáját, kipinelni amit nem akarsz frissíteni, .. ez főleg szerveren fontos, de otthon is az lehet.

    A flatpak és a snap előnye elsősorban nem is a biztonság, hanem az, hogy bármelyik disztrón futtathatók az így csomagolt programok. De ha a biztonságot nézzük, ezzel egy elég régi lemaradását pótolja a Linux, ugyanis a többi rendszeren már évek óta létezik ez a fajta biztonsági rendszer. Windowson a WinRT-ben (2011) írt programok, Androidon a Java appok, MacOS-en a bundle appok... sem érnek el csak úgy mindent.

Új hozzászólás Aktív témák