Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Frawly #78127 üzenetére

    Aláírom a véleményedet processzor teljesítménybe, de.

    Én eléggé speciális helyzetben vagyok, mivel nekem egy mobil, hordozható 22" gépem volt, most meg egy 24" gépem van.
    Mint egy 24" laptop.
    Ha esetleg a technikai részletek is érdekelnek valakit, [itt elolvashatja] .

    Namost ha én egy 4-6W TDP proci helyett 12 voltos akksiról kinnt terepen egy 60-90W procis gépet használnék, akkor 2 kamionakksi is kevés lenne.
    Így meg, mivel a komplett gép fogyasztása a monitorral , mindennel együtt 22-33W közötti, egy mezei használt 66Ah autóakkuval 20 óra feletti üzemidőt tudok produkálni.

    Ez egyedi igény elismerem. De nekem ezek a kis soc-ok megfelelnek, alapszintű játékok is elfutkosnak rajtuk, pl. PS emulátor.
    Abban is igazad van hogy a régebbi Atom és Celeron széria tényleg nem sok mindenre volt használható.
    Bár a maguk idejében tökéletesen teljesítettek, én egy Atom-Ion htpc-t xp-vel 5 évig használtam, és mindenre megfelelt.
    Tegük hozzá hogy akkoriban egy MP3 player 160kB, egy Skype 5,4Mb méretű volt.
    Ma meg egy Android app 100-200 mega telepítve és igényel 8 magot. No komment.

    Ma az abszolút alja, a használhatóság határa szerintem egy Z8300 soc, egy J19xx vagy egy N31xx az már teljesen elég egy átlag gépbe.
    Ez tapasztalat, W10 normálisan, gyorsan fut rajta.
    Természetesen 4K video szerkesztést nem ezen kell csinálni. De teljesen megfelel az alap netezős, böngészős, filmezős igényeknek.

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Frawly #78127 üzenetére

    annyit fűznék hozzá ehhez hogy desktop célra valóban nem a legjobbak de egy csomó másra tökéletesek, csak ez adott esetben nem az amire egy kezdő júzernek kellene. én Atom procis gépeket használ{ok,tam} routernek, terminál konzolnak, satöbbinek. erre tökéletes, nyilván 4k@60Hz transcodingra nem alkalmasak.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák