Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Redneck

    veterán

    válasz tordaitibi #78119 üzenetére

    Beraktam egy SSD-t az asztali gépembe, amin Debian van XFCE 4.12-es felülettel. Hozzá tudok valahogy férni Windows alól, és tudok rá adatot, vagy jobb esetben programot pakolni?
    Vagy le tudok választani róla egy adott területet, hogy azt Windowsos partícióként használjam?

    Vagy ezzel már elkéstem? Nem értek a Linuxhoz, egy haver rakta a meghajtóra, és egy régi notiban volt.
    Ha nem muszáj, nem törölném le a Linuxot róla, mert csak ideiglenesen kell a tárhely, aztán megy vissza a notiba.

    Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

  • Frawly

    veterán

    válasz tordaitibi #78119 üzenetére

    Igen, ez teljesen igaz. Ha pont az a kevés hiányzik a folyamatos lejátszáshoz, ami GPU-val meglenne, akkor hirtelen elengedhetetlen lesz. Viszont én ilyen esetben a gép lecserélését inkább ajánlom, mert az a gép, ami a ma szükséges felbontásokat, kódekeket csak hardveres rásegítéssel tudja, az máris elavult.

    Persze, ennek ellenére, ha tudja a GPU, azért is írtam, hogy érdemes használni. De ha nem ködösítenétek, hanem egyértelműen leírnátok, hogy milyen Linux/böngésző, milyen verzió, milyen GPU pontosan, akkor megpróbálok hekkelős anyagokat előásni, amivel elvileg bekapcsolható, bár akkor se garantált, hogy biztosan menni fog.

    Azt meg nagyon javaslom, hogy ilyen Atom-Ion, Celeron N, meg hasonló gyökér gépeket ne vegyetek, a jövőben sem. Már újkorukban, a bolti bolcon el vannak avulva, elekronikus hulladéknak vannak eleve legyártva, és nem is bővíthetők. Az az i5, i7, Ryzen sem luxus már, ha nincs pénze rá valakinek, akkor veszi használtan, pár generációval régebbit, akár laptopban, akár desktopban, köröket fog verni ezekre az energiatakarékos hulladékokra.

    Tudom mit beszélek, én is voltam hasonló cipőben, mikor ne volt pénz, összevettem ilyen eee PC Atom N2600-as hulladékot, hát az ellenségemnek, ha kívánom. Utána vettem használta, aprópénzért, hivatalos bolt által felújított céges Core i5-ös laptopokat, hát, ég és föld, memória bővíthető, egyikben még a proci is az volt, és ilyen 30-40 ezreket adtam kb. érte.

    De ez attól is függ, hogy laptop, vagy asztali gép kell. Laptopban most szerintem egy kicsit régebbi genes, de még új Ryzen5, vagy i5 éri meg, mert nem drágák. Használtat laptopban azért nem javaslok, mert 1) kaka a kijelzőjük, 2) máris nem tudnak egy csomó modern formátumot GPU-val kódolni. Asztali gépben viszont teljesen jó a használt, régebbi genes i5-i7, vagy korai genes Ryzen, ezek nem is drágák már annyira, igaz ezekhez kell valami értelmesebb videókártya, ami most nagyon fájdalmas, hogy a coinbányászok miatt felment az egekbe az ára, de egy kb. GTX 750, vagy Radeon R9-RX szintje talán még kapható használtan elfogadhatóbb áron, és sok modern formátumot azok is ki tudnak kódolni, de az i5-i7, Ryzen nyers erővel is képes GPU nélkül dekódolni, mivel min. 4 mag, de azok erős magok, nem is 4W-osak, hanem 60-90W-os prociról van szó, dupla-tripla órajel/cache, turbo, stb..

Új hozzászólás Aktív témák