Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz csixy #50222 üzenetére

    Lehet, hogy azt nem szereti, hogy ebből még 32 bitest használsz! :)

    Egyébként ne fossz meg bennünket a logoktól, esetleg abból kiderülhet valami, tedd be őket ide pastebinnel!
    Ezt a sort berakhatod pastebin nélkül is:
    cat /proc/cmdline

    Ha viszont semmi hiba nincs, márpedig nem nagyon lehet, mert a plymoutd a splash-ért felele, ha jól tudom, azon meg túl vagyunk már a kép alapján. Ha csak egy zavaró hibajelentés, akkor azt kell likvidálni:

    $ sudo gedit /etc/default/grub

    A GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" után hozzáadod a "plymouth:debug" sort, így kell kinéznie:

    GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash plymouth:debug"

    mentés és update:

    $ sudo update-grub

    Egyébként itt mint ha már írnának arról, hogy javítva lett.

    Most látom, ezzel javítják:

    chown -R <user>:<user> /sbin/playmouthd

    (#50223) csixy

    Azt az alignálási difit már úgy fogod hagyni, ha nem figyeltél rá, amikor partícionáltál, az előtte lévő partíció végét kellett volna úgy belőni, hogy a következőnek ne kelljen ekkora hely. :)
    Nekem mindenütt 2 MB volt közöttük, nincs jelentősége, teljesen úgysem tudod ezeket eltüntetni, viszont alignálnia meg kell a partícionálónak. Ill. úgy tudod eltüntetni, hogy kerek értékekre odafigyelsz:

    Nemrég csináltam meg ezt a pár partíciót, volt kétszer ennyi és kaosz volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Vladi

    nagyúr

    válasz csixy #50222 üzenetére

    a plymouth az csak boot meg leállás animációt csinál neked, attól simán megy a rendszered, akár figyelmen kívül is hagyhatod.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák