Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz sixer66 #16725 üzenetére

    Helló.

    Tudom, hogy ez nem plazma topik, de hadd érveljek kicsit mellette. Nekem természetesen plazmám van.
    Panasonic G30. Ez már a második. Előtte 2 lcd-m volt.
    Hatalmas különbség van a két technológia között. Ha szereted a valódi éjsötét feketéket, akkor csakis plazma. Ha szereted a valódi színeket és a hatalmas natív kontrasztot, amitől a filmek úgy mutatnak, hogy szinte lemásznak a képernyőről, akkor is plazma. A káva és a képernyő között nem látsz különbséget fekete képtartalomnál. Ha ez nem számít, és még ráadásul sok-sok órát is konzolozol, akkor nem szabad plazmát venni.
    A többletfogyasztás kb 2-300 Ft. havonta. A 3D csak parasztvakítás. Nem fogod sokáig nézni sem passzív, sem aktív szemüveggel sokáig. Hamar elmúlik a varázs és marad egy alacsony kontrasztú, állandóan "derengő" fényű tv-d, ami nem lesz varázslatos, ami főleg az idő múlásával lesz egyre zavaróbb.

    Nekem azóta fülig ér a szám, mióta a G30-at megvettem. Előtte PV80-as volt. Ezek között is hatalmas a különbség a G30 javára. Soha többé LCD. Hidd el. Nem a rosszindulat beszél belőlem, hanem a tapasztalat.

    Ja és az ár. 260 körül van már 50"-os ST50, ami azért nem egy rossz darab. LCD-ben ennyiért soha nem kapni még csak megközelítőleg sem hasonló minőségű tv-t. Talán 350 körül, de minőségben az is bőven alatta van minden plazmának. Bár ez nem is ár kérdése. Bármennyit is költhetsz LCD-re, akkor sem lesz olyan képe soha, mint egy plazmának.

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák