Keresés

Aktív témák

  • proximus

    senior tag

    Na erre varrjon valaki még gombot:
    LG CD-rom (GCR-8523B) + (Gentoo) Linux alatti mountolás, de nem ISO9660 -as
    filerendszerrel, hanem ''auto'' -val, ami ugye majd megkeresi hogy mit ''esz meg'' az eszköz.
    A gondok ott kezdődnek, hogy az ''auto'' -nál a CD-rom kb. 10 percre lefagy (a szó szoros
    értelmében), és csak akkor reagál, amikor a ''készenléti'' fordulatszámról szeretne leállni, de
    ekkor a mount hatására ismét felpörög és már olvasható is a tartalma. Ezzel még nem is lenne
    probléma, mert ha átírni ISO9660 -ra (az ''fstab'' -ban) akkor késedelem nélkül egészségesen
    felcsatol, csakhogy a CD-rom ilyenkor már haldoklik, de nagyon :)
    A működésképtelenség abban nyilvánul meg, hogy pl. gép kikapcs, majd bekapcs, de az olvasó
    már meg sem nyikkan; az eject sem működik, és még egy pislanás sem jön a led-ből. :) )
    Szerintetek...?

  • proximus

    senior tag

    válasz zrubi #2 üzenetére

    Ez már a második olvasó volt:) (most is onnan ''nyomom''),
    sőt, az fel is ismeri szépen--> kernel indulás (quite nélkül:) ), ''hdc: GCR-8523B''.
    Szerintem ez egy állati nagy bug az aktuális firmware -ben vagy csak egyszerűen lusták Linux
    alatt letesztelni az eszközt:( ) , mert ugye egy szabványos mount
    (auto -val) általi hívásra kinyiffan, ISO9660 -nal viszont szerintem nem tenné(ha azzal kezdtem
    volna:( )===> Valamelyik az ''auto'' -kor kipróbált filerendszer hatására -> firmware törlés.
    Na de miéééért....?

  • proximus

    senior tag

    válasz zrubi #4 üzenetére

    ''Ugyan az a típus??''
    Ja ja
    ''Mert akkor az biztosan meghal win alatt is, csak később...'' <-- Az 1-es számú versenyzőt ott
    próbáltam először, és nem volt semmi gond.
    Amúgy ez előtt a hercehurca előtt egy Asus CD-rom -om volt egy jódarabig, csak hát idővel
    elkezdte az olvasófejet ''szétverni'', (tipikus :) :) nem úgy mint az LG -n(mert ugye csakis a win azt
    szereti:) (a többit meg le se sz@rja:( ) )

  • proximus

    senior tag

    válasz zrubi #6 üzenetére

    ''Szerintem szerezz be egy normális CD/DVD lejátszót''
    Na de kérem.... :))
    .....Na jó segítek a ''rászorulóknak'' :))
    Az a helyzet, hogy ha nem várni meg amíg az olvasó ''kienged'' (kb. 10 perc), hanem még
    ''fagyáskor'' gép kikapcs majd vissza akkor nem megy tönkre (ez a 3. -ik LG olvasóm:))

    Szóval aki szintén a jelenlegi gentoo kernelt használ(ná)ja(LG -vel(nem DVD, mert azzal nem
    volt gond)), annak melegen ajánlom a frissítést <egyenlőre a ''vanilla-sources'' -ra> :)
    :) Na ezért szeretem én a Linuxot -- ''Do It Yourself'' :)

Aktív témák