Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Devil Smile

    őstag

    válasz spacelab #3 üzenetére

    En a diodasra azt se tudom mekkora, 2x 4gb ddr3 ramra csereltem egy haverommal.. valami atepitett cucc, ossze van rakva de nincs bekotve semmi, itt van az asztalomon mar jooool telepakolva egyeb lomokkal.. :D mar gondoltam h a mechanikat atultetem a k40be es rogton megno a hasznos ter 450*500mm-re.. :)

    Szinten whisperer+inkscape meg neha Gimp.. asszony szokott besegiteni, neki megy a photoshop en csak moricka rajzokat tudok.. :D

    Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

  • imibogyo

    veterán

    válasz spacelab #8 üzenetére

    Én még a gyárit használom (leragasztva), de tervben van a csere. Addig is most nyomtattam új elszívó csonkot és az 5V-os lézerdiódához egy "sugár-egyesítőt", de sajnos most egy kicsit le kell állnom (anyagilag), mert nagyon sok projektem fut párhuzamosan és a szükséges lencse is bő 10.000 Ft, miközben már úton van egy nagyobb adag (15-20 darab) más egyéb cuccom is külföldről, szóval asszonypajtás szólt, hogy állítsam le magam... :DDD

    Egyébként én nyomtattam egy ilyet is, mert vannak felesleges vonallézereim is, de sajnos lötyög a fejen a fúvóka, emellett a lézerek beleérnek a sínekbe (vagy én bénáztam valamit, túl sok időt azért nem öltem bele miután rájöttem, hogy lötyög). Most van tervezés alatt egy újabb keresztlézeres egység, amit a lézerfejre felülről tudnék "ráhúzni", így biztos nem ütközne semmivel sem és pont az általad is linkelthez nagyon hasonló air assist fúvókát is el tudnék rajta helyezni (sajnos nekem még nincs hozzá pumpám sem, te mit használsz?).

    Asztal magasságállítása nekem is tervben van természetesen. Most akartam kiszedni a gyári asztalt, mert ugye elég tré, de miután rájöttem, hogy úgyis épül már az új váz, így ebbe nem érdemes túl sok energiát beletolni már. :B

  • imibogyo

    veterán

    válasz spacelab #14 üzenetére

    Igen, ha a gyári váz marad, akkor kell egy nagyon jó referencia amihez szintezi az ember a modokat (sínek pl.). Nekem ugye eleve új sínek vannak tervben, tehát nálam adott lenne, hogy azokhoz lövök be mindent.

    Devil Smile: igen én is olvastam ilyen rémtörténeteket. Én épp ezért írtam már, hogy egy spacelab-éhoz nagyon hasonló felépítésű egységben gondolkodom, csak épp maga a fúvóka nem nyomtatva lenne, hanem fémből, a teteje persze lehet nyomtatott is. Nem tudom mennyire hiteles oldal a K40.se (most találtam, de elég összeszedettnek tűnik), itt cikk is van arról, hogy miért jobb ez a "csöves" megoldás, mint a fókuszlencsét körbeölelő fúvókás kialakítás (a cikk végén kiemeli a jó "smoke assist" fontosságát is).


    fape: részemről a topik címébe belefér a sima gravírozás is, engem nem zavar ha lesz erről is itt eszmecsere, amíg ez megmarad CNC hobbisták topikjának. Főleg, ha idővel lézerrel is szeretnéd bővíteni a gépedet, akkor abszolút topik-on kis masina lesz. Nulla tapasztalatom van gravírozásban (lézeren kívül természetesen), így minden infóra nyitott vagyok. A nagy CNC-s topik szerintem sem jó erre, oda "profik" járnak, komoly gépekkel és én gyorsan meguntam a dolgot. Egyébként tervben volt egy kis gravírozógép építése nekem is, de mivel már fut egy "nagy" marógépes projektem, így okafogyottá vált a dolog. :B

  • ptrsk

    csendes tag

    válasz spacelab #40 üzenetére

    A K40 vásárlásra és upgradre 3 opciót találtam :-)

    1. veszek egy magyar cégtől akik már valamit okosítottak rajta, vállalnak garanciát, segítséget tudnak adni (pl ezt https://www.gepet.hu/bolt/lezergepek/zgd-3020-pro-40w-lezergravirozo/) ami a k40 egy újabb verziója a kép alapján, a k40.se oldalon ua. kép alatt (https://k40.se/k40-laser-buyers-guide/) K40D modernizát verzióként írnak le. Ezt ali-n nem is láttam igazán.

    2. Veszek k40 verziót pl ezt (aliexpress k40) és a laserfoka.hu szolgáltatásával upgradelem.
    40W CO2 USB Laser Engraving Cutting Machine K40 Engraver Cutter 220V/110V CNC With Digital Display for Plywood Acrylic

    3. Veszek k40 verziót pl ezt (aliexpress k40) és saját magam állítom be és upgradelem (ez csak segítséggel fog menni..)

    - alapbeállítások, fókusz stb..

    - egy analóg ampermérő beszerelése

    - air assist (3D nyomtatóm nincs, fejjel egybeépítettekről nem sok jót olvastam bár nem értek hozzá) kompresszort meg tudom venni...

    - kiegészítő lencs és tükör (pl ezek ali lencse?, ali tükör? esetleg készletben fejjel tükörtartókkal ali szett?

    - extra füstelszívó ventillátor

    - ...?

    Igazából tudom hogy attól függ mennyi pénzt szánok rá illletve mennyi hajlandóságom/tudásom van a szereléshez. Csak annyit szeretnék tudni hogy a leírás és a belinkelt oldalak alapján jól gondolom a dolgot? Esetleg van tapasztalat céggel/lézerfókával? Egyéb ötlet v. javaslat?

Új hozzászólás Aktív témák