Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sib23

    lelkes újonc

    válasz Sib23 #377 üzenetére

    Viszont ha még kell rá költeni akkor sem éri meg a zgd-3020 pro? Vagy azon is kell valamit változtatni? Ha a k40-et még bekell állítatni és tuningolni akkor nem jobb ha ez már mind elvan végezve rajta? Ezeket a plusz költségeket beleszámítva is jobban megéri a sima k40?

  • kuyarashi

    őstag

    válasz Sib23 #377 üzenetére

    Véleményem szerint a K40 teljesen belépő szint. Ha az ember szeretné kipróbálni a lézerezést a) hobbiból, vagy azt, hogy fekszik-e neki, mint b) megélhetés, de elsőre nem szeretne 1 - 1.5 millió forintot költeni, akkor K40. Ezt olyan emberként mondom, aki 100%-ban munkaeszközként gondol a lézergépekre (és így is használja őket), illetve aki több, mint 100 lézert üzemelt be az utóbbi 3-4 évben, főleg CO2 gépeket, illetve fiber jelölőket.

    A fentiekből kifolyólag azt mondanám, hogy a K40-et csak akkor érdemes tuningolni, ha az ember hobbizik, ha meló, akkor másik gép kell. Fényévekkel lesz előrébb.
    Tudom, hogy ilyenkor a legtöbben arra gondolnak, hogy 1.5 milla nagyon sok pénz, főleg első gépnek, és igaza is van. Ekkora összeget rászánni a bizonytalanra soknak tűnik, és ha valóban bizonytalan a dolog, akkor valóban sok is. Nem beszélve arról, hogy az emberek 95%-ának nincsenek felesleges milliói.
    Ugyanakkor - szó szerint értendő - egy 9060-as, jó konstrukciójú, kínai gép simán képes visszahozni az árát néhány hét alatt, de legyen 1 hónap. Mi ikerfejes 1610-es gépekkel ezt már többször megcsináltuk, pedig drágábbak is.
    Ezek a gépek öszvérek; jól beállítva, megfelelő hűtéssel, minimális karbantartással egész nap bírják a terhelést. Erre vannak kitalálva.

    Nemrég vittünk ki egy 1390-es gépet egy párnak, akik eddig egy 6040-est nyúztak, előtte pedig K40-ük volt, azzal kezdték a szakmát. A 6040-et egyelőre megtartották, mert arra számítanak, hogy még használni fogják, de szerintem nem. Pár hét múlva azt fogják észrevenni, hogy 1 hónapja be sem kapcsolták. Azt mondták, hogy lehetséges, mert a K40-el is ez volt. Végül eladták.
    Az új gépük Ruida vezérlős, így a LightBurnnel sokszorosan felhasználóbarátabb és sokkal-sokkal hatékonyabb is.
    Azt mondták, hogy volt meló, amire szinte az egész napjuk ráment K40-el, a 6040-essel megoldották 15 perc alatt. Most pedig közel ugyanekkorát léptek az új gépükkel.

    Egy K40-es tulaj egy napi munkáért mennyit fog elkérni, és mennyit az, aki 10 perc alatt csinálja meg ugyanazt (akár jobb minőségben). Ez extrém eset, de hasonlóból kiindulva ugyanannak a terméknek az eladási ára K40 esetén - órabért számolva - sokszorosa egy komolyabb gépének. Ha a K40 2.000 Ft-ért dolgozik és átlagosan 10 terméket csinál meg egy óra alatt, akkor egy termék 200 Ft lesz.
    Ha ugyanezt a terméket mondjuk egy 6040-essel csinálja meg valaki 6.000 Ft-os órabért számolva, de óránként mondjuk 50-et legyártva (és akkor lehet nagyon-nagyon keveset mondtam), akkor utóbbi 120 Ft-ért tudja adni. Na kitől fogják megvenni a portékát?
    Akinek nagyobb a gépe, jóval többet keres, jóval kevesebb idő alatt, sokkal-sokkal kényelmesebben. Hátrány, hogy nagyobb indulótőkére van szükség és valamivel több helyre, viszont a géppel soha többé nem kell küzdenie és ezerszer hatékonyabb lesz a munka.

    A K40-el nehezebb pénzt termelni, inkább kiegészítésnek lehet jó, ha valaki nagyon szeret mókolni. Lehet az is visszahozza az árát pár hét alatt, de miután kitermelte magát, egységnyi idő alatt ugyanannyit fog hozni a későbbiekben is. Ez átlagosan mondjuk pár 10.000 Ft havonta, ami tök jó, de önálló megélhetés szempontjából értékelhetetlen (van kivétel a személyes ismerőseim között is, de ő sem szigorúan csak ebből él és idén vett tőlünk egy 9060-ast... Iszonyat hálás.). Egy nagyobb gép meg akár minden hónapban kitermeli a saját árát, ami már sok 100.000, vagy akár milliós tétel is lehet a későbbi hónapokban. Ehhez viszont sok munkát kell tudni felvenni.

    A megélhetési lézererezéshez 4 dologra van szükség.
    1. Kell minimum egy nagyon jó ötlet.
    2. Szükség van grafikákra és grafikai tudásra.
    3. Kell hozzá egy gép (ez a legkönnyebb rész).
    4. El kell tudni adni a terméket (sok esetben ez a legnehezebb).
    + Ideális, ha az embernek van már lézeres tapasztalata saját vállalkozás indítása előtt, de abszolút nem kötelező, mert meg lehet tanulni. (Nálunk például van "oktatás" is, ami gyakorlatilag egy teljes napos elbeszélgetés. Bármiről lehet kérdezni, például gépkarbantartás, -beállítás, vezérlés, szoftverhasználat, grafikák rajzolása, festés, csiszolás, stb. - mindent, a szakmához fűződő témakörből.)

    Amennyiben ezek közül bármelyik hiányzik, általában nem ajánljuk a gépvásárlást. Ugyanakkor sok esetben evés közben jön meg az étvágy. Ha valaki elszánt, biztosan jó vége lesz a dolognak. A lézer brutálisan sokrétű, iszonyat sok terméket, vagy termék összetevőt lehet vele gyártani.

    iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

Új hozzászólás Aktív témák