Új hozzászólás Aktív témák

  • kuyarashi

    őstag

    válasz JulianSinulf #382 üzenetére

    Szia!

    Ebben az esetben jó helyen jársz. Ezek teljesen komplett gépek, persze, ha valakinek van, akkor lehet hűtő, vagy elszívás nélkül kérni.
    Minden gépet kibontunk, tesztelünk, beállítunk átadás előtt. Videót is küldünk arról a példányról, amit a kuncsaft végül megkap. Ha különlegesebb anyagot tervez vágni, akkor küldhet tesztanyagot, aminek a megmunkálását levideózzuk, fotózzuk, majd visszaküldünk, stb., de legjobb, ha el tud jönni megnézni.

    Szóval - ahogy mondod - a gépet csak be kell dugni és mehet a móka. Kis túlzással, mert például szakszerűen meg kell csinálni az elszívást, de amúgy ja. Illetve ajánlani szoktuk a tartályos kompresszoros levegőasszisztens megoldást.

    Lézercső hűtése
    A CW-5200 chiller teljesen zárt rendszere biztonságosan tartja állandó hőmérsékleten a hűtővizet, illetve teljesen buborékmentesen. Megváltás az akvárium pumpa-vödör kombó után. A cső mellé szerelt áramlásérzékelő letiltja a lézer tápját, ha nem megfelelő a keringés, így nem jön ki lézer a cső végén és nem fő meg.
    Mindemellett előzetesen beállítom a tápon a maximális áramerősséget, így szoftveresen már nem lehet túlhajtani.

    Elszívás
    Nagyon fontos és nem csak a légtérbe kerülő füst miatt, amit belélegzünk, hanem a gép általános tisztasága, illetve a cső, a tükrök és a fókuszlencse tisztán tartásában is erős szerepe van.
    Ehhez nagy teljesítményű, általában 550W-os, fém lapátos ventilátort adunk, amit kültéren célszerű elhelyezni részben a zajszennyezés, részben a tisztíthatóság miatt. Bemenő ágon kapott egy rácsot, ami a sok port és szennyeződést megfogja, így időnként hajlamos eltömődni, de mivel egy mozdulattal eltávolítható róla a gégecső, pillanatok alatt le lehet róla kefélni a salakot'. Ha már durva a helyzet, akkor néhány csavarral eltávolítható az egész oldallap, és a lapátokról is hamar leszedhető a kosz. Itt jön képbe a fémlapátok tartóssága; bírják a drótkefét.
    A csövezést érdemes falon kívülre 160-as, merev falú KG csatornacsővel megoldani. Ennek jobb az áramlása, valamint könnyebb a tisztítása.

    Nincs tapasztalatunk a szűréssel, de sok jót nem hallottunk erről. Ezek a gépek rengeteget vágnak, rengeteg a füst és a por. A szűrőberendezések baromi drágák, kevésbé hatékonyak és a folyamatos szűrőcsere miatt rohadtul nem gazdaságosak. Aki Trotec géppel napi 10-20 bélyegzőt megcsinál, az még okésabb, de azok az elszívók felérnek egy kínai gép árával és még mindig nem olyan hatékonyak, mint a közvetlen kültérbe kifújatás.

    Air assist
    Alapból egy erősebb pumpa van a csomagban, de célszerű automatizálni, amihez ki kell építeni a rendszert. Ez a későbbiekben bármikor megoldható és persze nem kötelező, de sokat javít a terméken és a munka kényelmén. Viszonylag egyszerű dolgokra kell gondolni. Komplett rajzot készítettem ehhez, típusszámokkal, bekötéssel. A lényege, hogy egy mágneskapcsoló szoftveresen (LightBurn) aktiválható, így egyetlen kattintással lehet vezérelni a levegőbefújást a fejnél réteg szinten. Így gravírozáskor csak ~0.1 bar túlnyomást kap a lencse alatti tér, ami a füstöt nem préseli az anyagnak, viszont már elegendő, hogy megvédje a lencsét, vágásnál meg mondjuk 1 - 1.5 bar, ami növeli a vágás hatékonyságát. Az eredmény tisztább gravírozás és vágás.

    Helyigény
    Gépfüggő, hogy mekkora helyet foglal el. A legkisebb 6040-es, a sajátjaink meg mondjuk 1610-esek, de vannak fiber vágó gépek is, ezek 3 × 2 méteres munkafelületűek, szóval gondolhatod. Más világ, de visszük ezt is, ha ilyet szeretnél. :)
    Azt ajánljuk mindenkinek, hogy bár kerekeken van az összes gépünk, tehát könnyen mozgathatóak, mégis hagyjanak körülöttük helyet. Ha be lesz tolva a sarokba és nem lesz hozzáférhető, akkor takarítani sem fogják olyan időközönként, ahogyan az elvárható.
    Egyébként legnagyobb gépeink is beférnek egy 60 - 70 cm-es ajtón, mert lábaik nélkül szállítjuk őket, és ekkora a legkisebb dimenziójuk.
    A jelölő fiberek pedig simán elférnek egy asztalszélen.

    A gépnek az az ideális, ha mondjuk nem megy 10 fok alá a hőmérséklet, szóval ahol még az ember is megvan. A nagy meleg sem a legjobb, de a hűtő intézi a állandó hőjét. A fagyálló és minden más adalék használata kerülendő. Sima desztillált, esetleg ioncserélt víz legyen a chillerben. (Nyáron K40-nél pedig a jégakkuzás elég szívás. A nagy könyv szerint erősen kerülendő.)
    Egyszerűen csak mindig legyen a gép körül minimum 7-10 fok. Egy 30.000 Ft-os fűtőpanel mindent megold, nem kell fagyástól tartani.
    Egyébként egy 100W-os gép már termel annyi hőt, hogy egy kisebb pincehelyiség hőmérsékletét néhány óra alatt pár fokkal megemelje.

    Ami fontos, hogy átadáskor viszonylag hosszasan bemutatjuk a gépet, és természetesen lehet kérdezni. Szerintem a vásárló full pakkot kap, supporttal. Későbbiekben is felhívhat, segítünk. Általában viszont már gépátadás előtt is átbeszélünk mindent. (Mit tud a lézerezésről, mit szeretne gyártani, vágja-e a grafikát, stb.)

    iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

Új hozzászólás Aktív témák