Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • miroon

    aktív tag

    válasz Schuey #963 üzenetére

    Szia!

    Billentyuzetet lehet hozza, akar bluetoothossat,akar usbst is, otg kabellel. Elviekben tamogatnia kell az ekezetes karaktereket is. Teljesen jol tudod hasznalni gepelesre igy.
    Pontosan nem tudom mikor visit,meg mennyi hely van elso bekapcsolasnal rajta, ha nem lenne eleg ott a micro sd foglalat,de nehany alkalmazasra boven elegendo.
    Nekem tele van 2 ilyen tablet is jatekokkal, mert ajandek lesz karacsonyra. Nyomkodtam az egyiket par napig, nem vettem eszre jelentos lassulast. Szerintem boven elegendo az 1gb ram, igaz fugg ez az android optimalizaltsagatol is,de itt en ugy vettem eszre hogy eleg arra amire kell egy ilyen tablet.
    A hd filmeket nem probaltam,de mintha lett volna szo arrol itt a topicban,h valaki probalta.
    A megosztott mobilnettel mukodnie kell teljesen jol,mivel a tablet nem tudja,hogy most igazabol otthoni wifit hasznalsz,vagy a telefonod mobilnetet, teljesenjol kell,hogy hasznalhato legyen mobilnettel is.
    A wifivel nem tapasztaltam problemakat a hasznalat soran, a hatotavolsagot nem tudom megmondani pontossan, de a 3 szobaval alrebb levo router wifijet is teljesen jol latja. (persze, ez fugg a routertol is!)

    Bocs az ekezetek miatt,de tabletrol irtam. :R

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 13 Midnight Black

  • haris

    őstag

    válasz Schuey #963 üzenetére

    Megpróbálok válaszolni, amire tudok.

    -Lehet-e hozzá billentyűzetet csatlakoztatni? Felismeri-e a magyar nyelvű billentyűzetet (tudok-e ékezetes betűket használni)? Chatelésre, gépelésre mennyire használható így? Nem tudom, nincs ilyenem

    Mekkora az a szabad belső memória méret, amire szabadon appokat tudok telepíteni. Kb 5,5-6 GB.

    Mikor kezd el visítani, h a memória megtelt? (Nekem olyan telefonom van, ami hiába h van még 25 mb szabad hely rajta már nem hagy telepíteni semmit és visít h szabadítsak fel helyet, ami eléggé idegesít.) Ezt nem tudom, még nem értem el.

    Szerintetek elegendő ez a 8GB tárhely? Erre mit mondjak? Nekünk elég lesz, neked nem tudom

    Ha telerakom programokkal mennyire lassul be? Jó kérdés. Még egyszer mondom közel 6giga...

    Elég neki az 1 GB RAM? Szerintem igen.

    HD filmeket mennyire visz? Mennyire akadozik? Ezt nem tudom, nincsenek HD filmjeim

    Próbálta már valaki úgy használni rajta a netet rajta, hogy a mobilján lévő netet osztotta meg neki? Mi a tapasztalat, működik vele? Nem próbáltam, de miért ne menne?

    Lehet rajta így normálisan netezni, mondjuk oldalakat letölteni és böngészni?

    A Wifije milyen? Mennyire szakadozik? Jó, semennyire

    Milyen a hatótávolsága, amit érzékel? Erre konkrétumokkal nem tudok szolgálni, egy családi házban a földszinti router mellett, az emeleti szobákban működik, tesztelni nem szoktam

    Ami még fontos lehet, az az akku, de erre még szintén nincs konkrét adatom, mivel a gyereké lesz, ezért csak este, mikor lefekszik tudom nyomkodni kicsit, hiteles infóm egy napi használatra. Valaki biztos mond majd pontosabbat. (Amúgy érzésre szerintem nagyon jól bírja)

    [ Szerkesztve ]

  • #33253120

    törölt tag

    válasz Schuey #963 üzenetére

    Napközben rendszeresen osztok neki netet egy Samsung Galaxy S5 miniről. Ezzel nincs baj. Wifije vállalható, ami HD filmet nem visz a gyári lejátszó azt viszi az MX Player. Bár UHD-nál már lassított felvétel az egész.
    Egeret tuti viszi, a billentyűzetet a napokban megnézem. (A laptopból nem kiszerelt neked nem jó, sima usb-s-hez meg csak pár nap múlva jutok)

  • Ubul86

    őstag

    válasz Schuey #966 üzenetére

    "A RAM-ra meg az egyik ismerősöm, aki nálam jártasabb az informatikában, de tabletje még nem volt :) mondta, h kevés az androidos tableteknek az 1 GB."

    wut?

    5-600 mega alapból szabad. Szóval elég lesz nyugi (nem winfos az android, bár a win7nek is elég az 1 giga ,ha kompromisszumokat tudsz kötni :D :D :D)

    Nekem telóban LG G2 mini van, 1 gigás az is, szabad átlagosan 2-300, de röccenésmentesen megy rajta minden, játékok is (érted, a ~200ból még a játék indulás után levesz jópár megát)

    tabletügyileg viszont letisztultabb a helyzet, ez éppenséggel nincs telipakolva minden szarral, több a lefoglalható memória is.

    Az, hogy elég lesz -e a 8 gigás verzió (van amúgy más?), amiből kb 5-6 giga érhető el szabadon, relatív. Lehet, hogy neked nem, de ezt mi már nem tudjuk megmondani. Azzal azért legyél tisztában ,hogy a 4.4-es kitkat egyik hibája, hogy root nélkül macerás az appok áthelyezése az sd kártyára. De - mint írtam - az android hibája, nem a tableté. A fentebb említett telefonban pl csak 2.5 giga szabad hely volt, de még most is elérhető 1.5, pedig az átlag app-ok fent vannak (facebook,skype,gmail), meg 3 játék is.

    Megint más, hogy véleményem szerint azért nem éri meg telipakolászni minden sz**ral, mert van , ami idle állapotban is fut, és vesz el néhány MB ramot a géptől, ami miatt akár érezhetően is belassulhat a tablet, vagy akár az üzemidő is lecsökkenhet.

    [ Szerkesztve ]

  • reelc

    veterán

    válasz Schuey #963 üzenetére

    HD filmek: az előbb kipróbáltam.
    Google Playen vett HD film (nagy akcióban :) ). A Google saját lejátszójával játszottam, nem töltöttem le a filmet, az ő szerverükről jött. Csak belenéztem 1-2 percre, és ment gond nélkül.
    Igaz nekem a Wi-Fim itt van a szobában, de nincs gondom vele. Persze ez függ a Wi-Fi minőségétől is, nem csak a tablettől.

  • Balesz123

    csendes tag

    válasz Schuey #963 üzenetére

    Szia!
    A billentyűzet témában annyit tudok segiteni, hogy van nekem egy vezeték nélküli usb-s (mármint a vevő usb) olcsó tescos egerem és billentyűzetem amit OTG kábellel csatlakoztattam a tabhoz.
    Csatlakoztatáskor a beviteli mód beállításánál ki is lehet választani a magyar billentyűzetkiosztást.
    Remélem ez segített valamit. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák