Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Snakekiller

    csendes tag

    Szervusztok!

    Adott egy vadiúj Lenovo Y530 15ICH típusú gép. Csak FreeDOS volt rajta, szóval pendrive be, BME-s MSDNAA lincenszel Win10 64 bit fel. Eddig OK, de azóta két súlyos problémám is van:

    1.) Wifi: Rendszeresen (pár percenként, látszólag random módon) ledobálja a netet. A wifi kapcsolat sosem szakad meg, csak internet nincs ilyenkor az oprendszer szerint. Ha várok kicsit, általában magától megjavul, meg akkor is ha ki-be kapcsolom a wifi-t a tálcán. Felraktam a Lenovo lapjáról a legújabb BIOS-t meg az ajánlott WLAN drivert, de nem javult meg. A router egy ASUS RT-18NU, a firmware-t is frissítettem, de nem segített. Közvetlenül a router mellett és messzebb is ugyanazt produkálja. Van vagy 10 wifi-s eszköz a házban, egyiknek sem volt eddig ilyen baja.

    2. VGA Driver: Telepítés után a Win10 rögtön felismerte az Intel VGA-t meg a NVIDIA 1050Ti-t és talált nekik drivereket. De se az asztali jobbgombos menüben, se az értesítési ikonok között nem látszott, hogy fenn lenne a szokásos NVIDIA, vagy Intel szoftver, csak az eszközkezelőben láttam a két VGA kártyát. Jó, gondolom letöltöm az NVIDIA-tól a legújabb drivert. Nem nyert, mert nem jó neki az oprendszer - utánaolvasás után kiderül, hogy (ha jól értem) csak a Lenovo által legutóbb jóváhagyott driver verziót lehet telepíteni. OK, próbáljuk meg azt - fel is megy szépen, megjelenik az "NVIDIA settings" az értesítési ikonok között, de az asztali jobbgombos menüben továbbra sincs semmi új. Ha az ikon jobbgombos menüjéből meghívnám az NVIDIA Control Centert, akkor nem történik semmi (Task Managerben sem látszik, csak 2 "NVIDIA Container" fut, amiből az egyik telemetriát futtat, a másik látszólag semmit). Próbálom felrakni a másik csomagot a Lenovo honlapján (NVIDIA VGA UI Driver), az meg nem hajlandó feltelepülni, akármit csinálok. Próbáltam az Intel drivert is frissíteni, de a telepítője azzal lép ki, hogy már fenn van a legfrissebb verzió. Próbáltam különböző sorrendben eltávolítani, újratelepíteni a drivereket, hiába. Szóval jelenleg mintha sehogy nem tudnám rendesen feltelepíteni a VGA drivereket.

    Előre is köszönöm, ha valaki tanácsot tud adni bármelyik problémával kapcsolatban!

  • Snakekiller

    csendes tag

    válasz villamos #17197 üzenetére

    Köszi, de már ezt is próbáltam. Egyik sem hajlandó települni - az Inteles konkrétan közli, hogy a driver nincs validálva erre a gépre, töltsem le a laptopgyártó honlapjáról a megfelelőt.

  • Snakekiller

    csendes tag

    válasz Snakekiller #17195 üzenetére

    Update az 1.)-essel kapcsolatban, hogy mintha csak a gateway/DNS címmel lenne valami gond mikor "elmegy a net" - pl. a routert IP címmel akkor is el tudom érni. DHCP lease time 1 napra van állítva a routeren. Próbáltam parancssorból resetleni, flusholni ahogy sok helyen írták az sem segít.

  • Snakekiller

    csendes tag

    válasz KFORboy #17200 üzenetére

    Na végül megjavult mindkét problémám, köszönöm mindenkinek a segítséget. A megoldások:

    1) Először külön telepítettem a Geforce Experience-t és azzal szedettem le a legújabb driver-t. A driverrel együtt csomagolt verzió nem akart települni sehogy. Így már megy rendesen az NVIDIA kártyám.

    2) Mindent kipróbáltam, de végül csak az javította meg az itthoni WiFi-t, hogy a driverben kikapcsoltam a 802.11n üzemmódot. Még mindig nem tudom miért nem szerette a n-es hálózatot, de most már nem szakad meg a net 5 percenként.

Új hozzászólás Aktív témák