Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szombatitomi

    aktív tag

    válasz Llew #78248 üzenetére

    Hát igen. Nálam nagyon ritka, hogy újonnan megjelenő szetteket veszek, talán csak a Concorde volt kivétel. Brickfanatics retirement listát szoktam nézni, és olyan november elejéig igyekszem beszerezni azokat, amik tetszenek azok közül, amik az adott évben kivonulnak. Idén ez most a februári update alapján 38 szett, árat inkább nem is számoltam…

  • sb

    veterán

    válasz Llew #78248 üzenetére

    Nem kezelhető ha nem iszonyú szűk a lista/érdeklődési kör. Én nem listáztam + hiányban kezdtem, el is szállt a dolog pedig most is van egy rakás amit majd be kéne szerezni. Kifutókból pár bejött év végén de nem mind és így is maradt még.

    És erre jönnek az új készletek. Nem véletlenül számolgattam itt múltkor, mikor kb. 25 készletet kilistáznak átlag majd' 3k darabszámmal... Sok és nagy készletek. Írod te is, hogy brutál, Throme is írta, hogy alig van 2k feletti készlete. Látszik, hogy az egész Lego eléggé kimozog a normál, kezelhető zónából akár ár akár hely oldalról nézem.

    Nálunk van pár nagy készlet, de a 4k+ 150k+-ok ugyanúgy hiányoznak. És ahogy haladunk lefelé úgy nő a készletszám.
    Pl. itt ez a Rivendell, téma nélkül is megfog az igényessége, de "drága" a meglévőkhöz képest. Aztán ha megnézem 3db 50k-s készlet lefedi, abból meg van itthon a többszöröse. :) Amikor oda jutok, hogy új 50-60k-sból is jó lenne ott is gond van, mert abból 4-5..akárhány is tetszene. Miközben ugyanígy van még több 20-30k-s ami bőven lefedné.

    A lista legalján pedig az igazi csapás: BL+PaB. :D Még csak készletet sem ad ki, csak ami épp kifut, kéne még ehhez, ahhoz, itt éppen olcsó, stb... és pár kattintással ugyanúgy a fenti arány jön ki: hirtelen elment 40-50k elemekre. Az már egy komolyabb készlet lenne.
    És nem az első kör... csak BL+PaB-ból a Rivendell is meglenne. :)

    Szóval nem árt a lista.
    Ill. lehet, hogy a PaB vs. "azért 150-200k-t mégsem adok ki egyetlen készletre" hozzáállás (az enyém) tök fals. Előbbi egy marék műanyag lesz, utóbbi meg érték 10 év múlva is. Talán nagyobb is mint ma.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák