Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz tocsek18 #72354 üzenetére

    Máshol is 130-at tippeltek, az itthon akkor 45-50k lehet majd kocka/s@h-store viszonylatban.

    @petya86, Gizmo86
    A választáshoz azt is kellene tudni, hogy mi a cél. Ha konkrét építmény meghatározott elemekkel akkor nincs sok választás szvsz, más készletekből egyszerűen nem lesz olyan átfedés, hogy megérje, hiába olcsóbb fajlagosan.
    Ha viszont nincs megkötés, teljesen szabad az építkezés akkor biztos, hogy olcsóbb fajlagosan a készlet, csak megfelelően kell választani. A gyönyörű, részletes Tan/régi építményekhez amik itt születtek én is kérdeztem mi volt a forrás, HP szettek pl. kifejezetten alkalmasnak tűnnek rá.

    BL/PaB, egyéb egyedi elemforrásokból is lehet gyűjteni, de ott csak úgy éri meg ha kifejezetten olcsót választasz ami jó lehet. Én sokat vásároltam már homályos elképzelések, nem konkrét tervek alapján, az talán nem volt brutál elszállva árban. A kérdés, hogy a végén mi jön ki belőle. :D Most pl. jegeltem mert már célirányosabban kellene a maradékot megvenni, ahhoz pedig tervezni is kell.
    Ökölszabályként amit eddig tapasztaltam:
    - BL: kis-közepes tömeges alkatrészek olcsók.
    - PaB: igen drága alapból. Ami olcsóbb lehet azok a kifejezetten drága/ritka alkatrészek. Jellemzően BL-en még drágábbak. Akció/GWP sokat javít rajta. :) Ill. érdemes azért végignézni, kommersz dolgokban is néha olcsóbb. (Pl. 50-100db trans-clear fej és fekete "kukafedél" onnan jött legolcsóbban ilyen mennyiségben utcai lámpákhoz. :) )
    - Kisebb alkatrészek: BP-n érdemes a Store-ba benézni, súly alapon simán a legolcsóbb lehet. (+gwp)
    - Néha az akciós bolti készlet se rossz, pl. kockaáruházban szoktak jó árak lenni.

    @Llew
    Ahogy a többiek linkelték a 3-5x Creator várakat, megint kicsit irigykedtem. Végül én a jobb akciókról lemaradva 1-nél megálltam. Ott néztem meg jobban az elemlistát ami kicsit elbizonytalanított.

    Így kezdődik:

    A top 6 elem (a falak nélkül) 1x1-es és egy kis tetőelem van még benne, ez a készlet 20%-a.

    A kastély így kezdődik:

    Top 6, szintén 20% kb. Ez azért "építősebb". Főleg ha 5x várnál számolok mondjuk 400db 1x1 round (és 3x200-250 1x1) elemet. :)

    Persze a 3-5x MOC-ok tök jól mutatnak ettől függetlenül de általános építkezésre nem biztos, hogy a legjobb. Ill. árfüggő is nyilván, 5x30e az már a nagy várral egál, 5x20e-nél nincs sok kérdés melyik felé billen a mérleg.

    Meg persze ez is függ attól mi a cél... ha nem csak az overkill kőfal/vár akkor jobb is lehet a színesebb, vegyesebb felhozatal.

Új hozzászólás Aktív témák