Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mauzes

    őstag

    válasz apholyon #71099 üzenetére

    Hát erre nem tudok konkrétan reagálni. Én már többtucat szettet vettem évek alatt, főleg FB-ről és kisebb részben Jófogásról, minden esetben rendesen körülnézve, hogy hol a legolcsóbb. Az mondjuk igaz, hogy FB-n a Lego-s csoportokban történt a nagy része, Marketplace-en csak a kisebb része.

    A bontottak jellemzően 20-40%-kal voltak olcsóbbak, mint a bontatlan.

  • sb

    veterán

    válasz apholyon #71099 üzenetére

    Ha ez a legjobb webshopos árakból van, tehát -20-30%-ra jön rá -10% akkor szvsz rendben van.
    Már írtam de szerintem tök más az elvárás, nekem bolt is tud (messze) kerülendő lenni és egyszerűbb/biztosabb átvenni akár magánszemélytől is ha "útba esik". Látom mit veszek és kicsit olcsóbb vs boltból ki tudja mi jön és mikor.

    De ez BP, vidékről tök más a perspektíva ha alapból szállítással kezdi az ember. Terméktől is függ, hogy boltból venném-e inkább.

    A tapasztalatom amúgy nekem felemás, főként az oldaltól függ. :) Amikor eladok (inkább mással van tapasztalatom, nem Legoval), akkor azzal jön a vevő, hogy 50k boltban, amit árulok 1.5 napos, csak kipróbálva, bolti számlával, 3 év garral de ő nagyker nettóért tud venni, tehát 35k-ról indulunk, nem piros monitort akart eredetileg, hanem zöld nyomtatót, ezért 25-nél többet nem tud adni... ja és széthasznált, legyen 20k. Házhoz. :D
    Amikor én veszek akkor pedig örülök, hogy 10%-al olcsóbban kapom és mondjuk közelebb is van 1 órával mint a bolt. :)

    Ettől függetlenül jófogáson én sem láttam nagy ziccereket, ami boltban nincs hasonló áron, így nem is jellemző nálam. Inkább ha nincs boltban, kifutott, nehezen elérhető, stb...
    Ha meg bárhol kapható de mégis előnyösebb ár/hely/stb miatt akkor jöhet.

    @Crus
    Ez is relatív. Ha a 280k-s/170-190k akciós/másodpiacos Liebherrt adta 150-ért akkor lehet, hogy nem alkuképes. :)

    @5150head
    Már írtam. Jön az ünnep. Élére állítva ez vagy a Venator is jó lesz karácsonyfának ha raksz rá pár díszt. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Melezor

    kezdő

    válasz apholyon #71099 üzenetére

    Alapvetően szerintem akik bolti ár alatt árulnak, nekik vagy van kapcsolatuk Nyíregyen, vagy ott dolgozók, a bolti kedvezményre ráteszi a dolgozó a hasznát, meg a közvetítői is a sajátját, hogy jobban megérje nála megvenni, mint a boltban. Akik ugyanannyiért adják, vagy drágábban , mint a boltban, ők vagy az első hullámot (hiányt) próbálják meglovagolni, vagy a teljesen amatőrök akik úgy hallották, hogy lego=arany.
    Én inkább itthoni webshop vagy nagyon jó sah akcióban veszek, kivétel, ha valami nagyon drága akkor izzítom a kapcsolatomat (így lett oroszlános vár 107-ért), de az nagyon ritka (nem akarom elvenni az ő hasznát :) ).

Új hozzászólás Aktív témák