Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz kbalage2 #59793 üzenetére

    Azzal értek egyet amiket írsz.
    - Vannak tök független dolgok, arról beszélni, hogy +zacsival mennyit szemetelünk kb. felesleges egy halom műanyag (olaj) mellett. Plusz cserélhető papírra, stb...
    A lényeg az arányérzék lenne, ezer éve csomagolnak érzékeny cuccokat külön mások is, sokkal kisebb szereplők. Mindent nyilván nem kell.

    - Ezen felül van még 1000000 fejleszthető, akár kicsi, akár nagy dolog a Legonál, egészen a webshopig bezárólag. Szerintem ezek viszont összefüggnek mert látszik belőlük, hogy ami nem szigorúan a kockakészítési technológia része arra magasról tesznek*. A többihez úgy állnak hozzá ránézésre mint Marika néni egyéni vállalkozó: szükséges rossz. Csomagolás, logisztika, marketing, stb... ezeken nincs fókusz és ahogy írod proaktív fejlődés.

    - Azért csillagos az előbbi rész mert ez csak a globál kép fősodra. Egyébként valóban van fejlődés. Kicsi, utólagos és sokszor csak ami nagyon muszáj. Aztán ott van még a listán másik 10e dolog amiben kéne. Ezekre biztosan nincs elég forrás ha haladnak is, szerintem a töredéke sem aminek kellene. Lásd az 1Ft-os webshopok fényévekkel előbbre járó rendszerét, vagy a BL-es rendelések csomagolási igényességét, stb...
    Erre sokkal több kellene. Illetve vannak apróságok amire igazából nem kellene sokkal több, de annyi se jut.
    A reaktivitás pedig igazán fájó.

    - Az meg hogy játék vagy nem....
    Egyértelműen nem ha a vásárló nem oda kategorizálja. Márpedig ha felnőttek veszik vagyonokért akkor nem játéknak kategorizálják. Kiállítani, műtárgynak, de legalábbis esztétikai célokból, komplex működő rendszernek, szórakozni (hobbi, nem játék), stb... veszik.
    Ehhez kell a minőség.
    De egyébként még ez is parttalan vita szerintem mert játékban is kell a minőség ha nem olcsó. Nem a tökéletesség és irreális elvárások, hanem egy elvárható ár/érték minőségi szint.
    Ez persze lehet relatív de szerintem józan ésszel elég könnyű belőni mi a reális.

    Csak pár példa:
    - Legye-e sorjás a műanyag, ha a 10x olcsóbb tucatjátéknál is megoldható ha nem az. (ne)
    - Repedjen-e meg nagy százalékban pl. fél éven belül. (ne)
    - Megrepedhet-e 10 év múlva? (igen, csak egy műanyag!)
    - Legyen-e normális webshop (igen, a pénzen ülésre pl. mernék fogadni, hogy nem igazán lehetne megtenni)
    - Legyen-e hibátlan a logisztika (nem elvárható, amennyit hibáznak vagy amennyit látok belőle az elfogadható. pedig jellegéből adódóan ez is olyan aminél 1 hiba elront mindent: pl. hiányzik egy elem a dobozból)

    (Doboznál is hasonló szerintem de az 99%-ban a szállítóra vonatkozik azért nem írnám ide. Ne legyen összenyomva meg szétszakítva, de az, hogy valahol van rajta egy minimális gyűrődés, sarkon apró horzsolás... egy papírdobozról beszélünk! Jobban kéne védeni ehhez mint bármi mást.)

Új hozzászólás Aktív témák