Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Throme #54919 üzenetére

    A Control+ app a gyári távirányító a hivatalos szettekhez, tehát ott azt tudsz kapcsolgatni ami rajta van a virtuális távon és csak olyat tudsz kapcsolgatni ami a gyári szettben is van.
    Vagyis ha ledes vonatot szeretnél akkor az új ledes vonat távját kell választani mivel abban lesz led kapcsoló is, a többi része (hub, motor) pedig ugyanaz.
    (Más motorral pl. nem fog menni mert detektálja az eszköz típusokat. Pl. a Technic szett távját ami gyárilag egy hub+2XL motorral megy az nem tudom használni egy hub+2L motorral megépített modellhez)

    A másik verzió a Powered Up app. Azzal bármit csinálhatsz, programozhatod is. Tetszőleges setup, eszközök és kockák. Pl. nálunk a gyerkőc a színérzékelőt dugta rá a hub másik portjára a vonaton és utána mindenféle dolgokat beállított az érzékelő alapján. :)
    Itt is lehet egyébként olyan programot készíteni aminek távirányító felülete lesz. A program a háttérben fut, a táv felületét pedig használod.

    Ill. vannak még erre 3rd party megoldások, az SBrick Pro beta app-al is irányítható és programozható bármi telefonról, vagy a BrickController2 app amivel össze tudod kötni pl.. fizikai kontrollerrel az irányítást. Sajnos itt is a telefonon keresztül megy, azt nem lehet kihagyni a képletből csak ha megveszed a gyári Lego távot. Egyébként az is automatikusan kezeli a másik portot, akár a ledet is.

    És akkor kicsit általánosabban mert ez is volt kérdés:
    Bár már kbalage2 írta, de divat is a mobil eszközről való irányítás, ott is van "kéznél", olcsóbb is ha nem adnak távot. Ez mind benne van biztos, hogy inkább így jönnek a szettek. Annyi előnye viszont van, hogy így kitágulnak a lehetőségek. A fizikai távon ugye pár gomb van, ha nincs sw/"programozás" akkor azok hozzárendelése is fix valahogyan. Míg okoseszközön virtuális távon akárhány gomb lehet és mivel ott a felület, állítani is lehet egyből, hogy mi mit csináljon. És persze akár programozni is, lásd érzékelő, stb...

    Szóval sokkal több a lehetőség és nem csak egy szimpla távot kap az ember hanem egész összetett, programozható rendszert. (Akár több hub, több eszköz is összehangolva vezérelhető)

    Ha csak egy (fix gombszámú és fixen bekötött) táv kell akkor meg nyilván jobb a fizikai gombos. Annak előnyével és ezekkel a hátrányokkal.

    PF-nél amúgy nem tudom milyen árak voltak, én már csak az utolsó szetteknél néztem meg de nem tűnt lényegesen olcsóbbnak mint a PU.
    - Ott elemtartó és motor mellé kellett a táv és az infra vevő is.
    - PU-nál ugyan van nagyon olcsó, 2.5-3k-ért táv de az is kihagyható és vevő sincs. Cserébe a hub drágább de benne vannak a fenti lehetőségek.

    Egyébként itt is érdemes BL-en rákeresni a hivatalos szám helyett a szettekben lévő eszköz azonosítóra, ezek külön ID-n futnak és olcsóbban adják őket mint a hivatalos, számozott eszközöket. Érdekes módon sajnos a hub elég drága így is, 12k alatt nem találtam... pedig boltban is van 18-19-ért. Míg pl. a 4 portos Technic hub normál ára 28-30k és BL-en már 8k-ért van bontatlan, zacsis.
    Vonatmotor 3-4k-ért szokott elérhető lenni, táv 3k körül, a hub ami drága a 12-18k-s ársávval.

Új hozzászólás Aktív témák