Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz R3ĐßuŁŁ #21501 üzenetére

    ...és (#21496) R3ĐßuŁŁ

    Egyrészt nem a ritka és drága szettekről szólt a felvetés, az újrakiadást tekintve.
    Másrészt ne Mo.-ot vedd alapul. Nem mi vagyunk a piac, és egy 14 éves könnyebben megkapja az UCS-t vagy Porsche-t , vagy akármit külföldön.

    Éppen ez a gond, hogy most is beszerezhetős sok minden, csak éppen csillagászati áron!
    Ebből meg a lego-nak már nem esik le semmi. Másokat gazdagít.

    Ép most keresett itt valaki régi technic motort. Nem lesz olcsó, kb 40k egy új, használt megy nem tudom mennyi, mondjuk a fele.
    Ezek az árak a másolók felé terelik a vevőket, mert ennek a motornak speciel a másolata most is kapható.
    A gyűjtőket leszámítva nem biztos, hogy a lego mellett dönt a vevő, mivel ebay-en, aliexpressen meg nem tudom hol a BL nem jön fel...

    Nem tudom miből van a legnagyobb bevétele a legonak, de nem hiszem, hogy a gyűjtőkből.
    Első sorban nem rájuk kéne koncentrálni.

    Persze a semmiről vitázunk, nem lesz újrakiadás, mikor egyes aktuális szetteknél is megszorul a gyártás....
    Gyűjtő meg üldögéljen a gyűjteményén.

  • unclefucka

    senior tag

    válasz R3ĐßuŁŁ #21501 üzenetére

    Gyorsan reagál a LEGO a vevő hibajelzésére, bár nem túl rugalmasak. Nem baj, jön a hibátlan útmutató. :C
    Ugyanitt eladó ritka fordított fűzésű 42069 útmutató. Ár megegyezés szerint. :DDD :DDD

    Ha már kialakult a vita a régi készletekről és is beszállok.
    Szerintem a LEGO rájött, hogy ha kiadná a régi készleteket akkor nem lesz rá akkora kereslet, hogy megérje újra gyártásba tennie. Ezt korábban kipróbálták és valószínűleg nem jött be. Aki akarja az megveszi az alatt a durván 3 év alatt, amíg -viszonylag- könnyen megtalálható a boltok polcain. Ha akkora a kereslet rá, akkor meg egyszerűen bent hagyja a gyártásban.
    Más megközelítésben egyetértek azzal az állásponttal, hogy miért is akarná bárki is megvenni a régi-új készletet, ha azóta már kiadtak hasonlót jobb tervezéssel.
    Egyébiránt a LEGO igenis kihozza a régi készleteket ilyenformán, csak áttervezve, jobb dizájnnal.

    Szerintem hamarosan visszahozzák a Space témát. Legalábbis ideje lenne. Már csak azért is, mert befejezték a Nexo Knights -ot és kell valami, ami kitölti ezt az űrt.

    Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

Új hozzászólás Aktív témák