Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hulp01

    senior tag

    válasz Pötyi #11307 üzenetére

    Bár nem tőlem kérdezted, azért megosztom a véleményemet erről, mivel én is beszereztem a Porsche-t. Egyetértek Freddy véleményével. Bár nekem a minél bonyolultabb mechanika jön be, ez a szett egyszerűen lenyűgöző. Gyönyörű szép és tényleg hatalmasnak tűnik (és az is). De tényleg valahogy a méretarány miatt még nagyobbnak tűnik a hasonló elemszámú Technic készletekhez képest.
    Na és hogy a kérdésre is válaszolja végre: szerintem tök mindegy hogyan rakod össze. Szimplán semmi visszajelzésed nincs arról, hogy hányadik fokozatban van az autó. Mivel még a motort sem látod, ezért az sem zavaró, hogy a dugattyúk gyorsabban vagy lassabban járnak, mint a sebességfokozat alapján kellene. Meg nincs eleje és vége a fokozatnak. Értem ezalatt azt, hogy szimplán körbe megy, nem pedig úgy, hogy egytől négyig felfelé váltasz, és utána visszafelé kell váltanod, mert negyediknél magasabb fokozat nincs. Ha váltasz még egyet felfelé, akkor kezdi újra egyesből. Lefelé váltásnál ugyanez van. Ez engem pl. sokkal jobban zavart, mint a fokozatok sorrendje. Bár mivel inkább kiállítási tárgyról van szó, igazán ez sem számít. Olyan igazán játszani úgysem lehet vele már csak a kormányzás nehézsége miatt sem. Pedig vége jó felnit csináltak mert kormányzás közben a kerék nagyjából egy pont körül fordul, nem pedig ívet tesz meg, mint az eddigi készleteknél (ilyen szempontból az Unimog az egyik legrosszabb). Csak éppen nem férsz hozzá a kormányhoz.

    SW-hez meg szerintem nem igazán lehet hasonlítani. Illetve de, az is legalább ennyire túlárazott, mint ez. De szerintem a Technic egy teljesen más építési élményt nyújt. Annyit változott a Technic az évek során, mintha már egy másik játék lenne. Bár szerencsére még azért össze lehet építeni a normál Legoval is.

    [ Szerkesztve ]

  • mm00

    aktív tag

    válasz Pötyi #11307 üzenetére

    Én ezt már megcsináltam utólag. Továbbá érdemes a váltóban alatti piros pöcköket is megfordítani, így szinte mindig jól váltja be a fokozatot :)

    [link]

  • Freddy76

    addikt

    válasz Pötyi #11307 üzenetére

    Olvastam róla, és észre is lehet venni. Tervben volt, hogy átépítem, de aztán nem volt kedvem hozzá... Már azért sem, mert - ahogy hulp01 írta - nincs jelentősége. Nem látszik, játszhatóság, használhatóság szempontjából pedig lényegtelen. Amikor kész volt a szerkezet, még "betakarás" előtt megnéztem, tényleg nem sorban jönnek a fokozatok, de ennél nagyobb furcsaság az, hogy körbe mennek, ahogy hulp01 is írta. Biztos, hogy előbb-utóbb szét fogom szedni, és ha legközelebb összerakom, korrigálni fogom a leírások alapján.

    Djuree: almát a körtével. Kérdéses, hogy mi túlárazott. Egy Slave I-nél ez másfélszer drágább, de jóval több ideig tart az építése, az pedig, hogy melyik néz ki jobban, ízlés kérdése. Aki nem SW fan, azt teljesen hidegen hagyja bármelyik UCS. Emlékeim szerint neked azért még van hátra egy pár az UCS-ek közül..

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák