Új hozzászólás Aktív témák

  • Mozaart

    aktív tag

    válasz ayo #42885 üzenetére

    Jó kérdés. Én személyszerint idegenkedek tőle, és azt csinálnám a Lego helyében hogy lenne elem visszaváltó és csak azokat dolgoznák újra amely elemek elfáradnak. Menő lenne.

    De ez most nem lehetséges mivel, jelenleg a legyártott elemek 80%-a Akrilnitril-butadién-sztirol -ABS- anyagból van, ez Petróleum tehát kőolaj származék alapú anyag, ami nem újrahasznosítható. Kicsit utána olvastam. :)
    [link]

    Ugye újrahasznosított PET palackot fognak használni, amit már bejelentettek de közel egy évig még tesztelnek. Kérdés hogy milyen kemikáliával hozzák fel a Lego védjegyévé vált műanyag minőségre. Illetve ezáltal olcsóbb és ugyanolyan mínőségű vagy olcsóbb és rosszabb mínőséget kapunk -de természetesen fokozatosan többet és többet fizetünk ugyanazon elem mennyiségért per szett.

    És közben párhuzamosan dolgoznak azon hogy az ABS anyagot feltudják dolgozni és lebontani.

    Másik zöld lépésük, hogy műanyag helyett papír zacskókban lesznek az elemek a dobozban. (Ez nem tudom mennyire védi majd az elemeket egy esetleges doboz sérülés után)

    [ Szerkesztve ]

    AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

Új hozzászólás Aktív témák