Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrDante666

    tag

    válasz jeriko2 #5183 üzenetére

    Köszönöm a felvilágosítást, ma is tanultam valami újat. :)
    Igazából nekem nincs különösebb problémám az előtét kondenzátoros megoldással. Azok az olcsóbbak, sőt úgy tudom, tartósabbak is, mert a többi megoldásnál meg a LED-ek hajlamosak túlélni a meghajtást, hiába a laborkörülmények között mért sok ezer óra élettartamuk.
    Egyébként most, hogy írod, múlt héten nagyon erős szél volt mifelénk, kaptak a vezetékek rendesen, ezen a városrészen a közvilágítás is kihalt kb. 2 napra. Akkor ment tönkre a kis 6 LED-es, lehet nem véletlenül, hiszen az járhatot áramingadozással. Lehetne azért kicsit nagyobb tűrésük, az a kis plusz fényerő ide vagy oda...
    (Nem tudom érintésvédelmi szempontból mennyire vészesesek ezek az előtétes kukoricaizzók, de mivel még esetleges csere esetén sem fogdossuk az SMD LED-ek alig hozzáférhető lábait és nálam alapesetben egy gömb üvegbúra is van rajta, így nem izgatott annyira, hogy az árat látva ne tegyek egy próbát.)

    Közben annyi fejlemény van az ügyemben, hogy miután jeleztem az eladóknak a kiégett LED-es dolgot, úgy tűnik olyan jól sikerült kommikálnom a problémát, hogy a 60 LED-es felajánlotta, küldene egy másikat, ha elfogadom. Szóval a végén még lehet két nagy lámpám lesz. :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák