Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    gondoltam a 30 és 10 wattos verziók után kipróbálom a 20w power ledeket is. sajnos 12v-ról ezek se mozdulnak meg, így maradtam az AC drivernél.

    a célszemély egy nagy, 20nm feletti szoba, ahová erőteljes fényt akartam. 2 x 20w került tehát beszerzésre.

    féltem a magas hőmérséklettől, és nem akartam nagyon barkácsolni se, így a korábban épített fali számítógép óriásbordáját hasznosítottam újra.

    a két AC drivert beraktam egy alu műszerdobozba, frappáns befejezésként pedig egy hirtelenjében megcsupaszított 1,5mm2-es rézdrautot álmodtam felfüggesztésnek és földelésnek, ami a leszerelt ikea 3 x 50w spot aljzatába kapaszkodik.

    a kompozíció nagyjából úgy néz ki, mintha a kon tiki egy borg űrhajóval ütközött volna. a képek csak erős idegzetűeknek:

    020
    021
    022
    023

    a mérések alapján egyébként tök felesleges volt a marha borda, mert a led felületén mért 80-81 fok alig kerül elvezetésre a síkra csiszolt, leheletvékonyan pasztázott és brutálisan rászorított ledről.

    nagyjából ugyanaz a következtetés, mint a 30w esetében: a led hővezetése a hűtőfelület irányába csapnivaló. a borda azért jó referencia, mert korábban egy 60w-os procit meg egy szintén forrófejű nforce2 északi hidat hűtött passzívan 60-65 fokos CPU core mellett.

    persze maga a fényerő elég oké, az általam ökölszabályként alkalmazott ötszörös szorzóval 200w-nak felel meg. mindent bevilágít kényelmesen, pedig ugye csak plafonról visszavert fényt kap a terület. a led saccra 130-150 fokos szögben szór.

    a melegfehér fényről azt lehet elmondani, hogy a led zselészerű burkolata készíti, és kicsit más jellegű, mint az izzók fénye. egymás mellett használva a fehér és a melegfehér ledet két szobában már-már hajlok arra, hogy a "natural white" tényleg természetesebb fényt ad, csak nem vagyunk hozzászokva. a kicsit fura fényhez hozzájárul, hogy bár a plafon fehér, a szoba falai "supralux mentalikőr" szinűek. a sárga a zölddel keveredve kicsit zöldes érzetet kelt.

    egyelőre megfelel és elégedett vagyok, majd még kitalálom erre is kerül-e pet palack kémény. akkor viszont már tuti kivágnak otthonról.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák