Keresés

Aktív témák

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz Sontir Fel #8353 üzenetére

    szerintem semmi nem képes 60fps feletti frekvenciával venni a jelet full hd-ban. Bár cáfoljon meg az, akinek van olyan masinája, aminek a specifikációja magasabb frissítést is enged. (a 100Hz-es tv-m csak 60Hz-es képet fogad videókártyától)

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • c41r0^

    őstag

    válasz Sontir Fel #8353 üzenetére

    én megértem a problémádat, egyet is értek vele részben, meg nem is, mert vegyük pl. a Counter-Strike 1.6-ot, ahol KELL a fix 100 fps (fegyverszórás, crosshair visszaszűkülés miatt), és még vannak olyan online játékok, ahol a nagyon magas FPS-ből előnye származik az embernek, és ha mindemellett a vsync-et is be akarja kapcsolni az ember, akkor valóban max. 75Hz a limit jelenleg (kisebb felbontáson), ami pl. CS-ben is bugos DVI-HDMI-n (sarkok felé nézel, akkor egérlagg), én is 640x480@60Hz-en tolom emiatt, pedig 800x600@75Hz-re is képes a TV-m bemeneti oldalon (a 640x480-on ne szörnyülködjön senki, a játék motorja kívánja meg ezt a felbontást, mert így adja be a lövést legjobban a modellnek)

    viszont amiért nem értem a problémát, az az, hogy fps-nél a "vsync on" pont, hogy hátrány, mert az egér laggol kicsit a video szinkronjelhez való igazítás miatt, így pont, hogy ajánlott vsync off mellet játszani pl. a CS-vel is, mert a precíz egérmozgás ugye nagyon számít célzásnál és ha "laggos, smooth mozgást" végez az egér, az nagyon nem jó...az új grafikai motoros játékoknál meg elég a fix kb. 40-50FPS, hogy folyamatos legyen a kép

    egyébként én azt hittem, hogy a 3D TV-k már a bemeneti oldalon is képesek lesznek 120Hz-es képfrissítéssel küldött jelet fogadni (aztán ugye kiderült, hogy a kimeneti 120 Hz-et osztja kétfelé 60-60 Hz-re a szemüveg egyik-másik "lencséje" felé) mondjuk pl. egy VGA-tól, azt nem tudom, hogy ez valóban így van-e, a sejtésem az, hogy nem... olyan gamer LCD monitorok már vannak, amik 120Hz frissítési frekis jelet képesek a bemeneti oldalon is lekezelni és 120 Hz-en is adja vissza a panel a képet, de olyan LCD TV-ről nem tudok, ami a bemeneti oldalon 75Hznél (kisebb felbontásokban!) nagyobb képfrissítést magára engedne úgy, hogy utána kép is jelenjen meg azon

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák