Keresés

Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz Ádyka #7902 üzenetére

    valami nagyáruházban meg kéne kérni az eladókat, hogy sötétebb körülmények között megnézhesd, azt hiszem a West End Mediam..-jában van egy Philips "sötétszoba" a hátsó sarokban, oda hátha be lehet cipeltetni a TV-t, vagy van is egy kirakva a falra... nem teljesen sötét, de az áruházi körülményekhez mérten jobb.

    sötétben felveszed a háttérvilágítást maxra (mondjuk bekalibrálva kb.30%-nál többre úgysem hiszem, hogy kellene) és megnézed, mennyire felhősödik, valószínűleg sajnos fog elég szépen, edge ledes esetében csak a felsőkategória esetében van a háttérfény "tökéletesre" eloszlatva és kiküszöbölve a clouding. A bevilágítás az idő múlásával nem változik <irony>hacsak nem annyiban, hogy 15-20 év múlva az eleve kisebb teljesítményű háttérvilágítás miatt kevésbé fog átütni a panelen a fény, de mint tudjuk, inkább valami más fogja a 15 év alatt megadni magát a TV-ben :)</irony>

    Pixel Precise HD vs.. Pixel Plus HD - szerintem szinte semmit sem számít, a fő dolog (100 hz interpolation) a HD Natural/Perfect motion 100Hz-e, az meg minden Philips TV-nél minimum állásban használható csak artifaktok (képhibák) nélkül, egyébként is a kalibrált beállítások minden TV esetében úgy érhetőek el, ha minden képjavítót kikapcsolgatunk, ezért nem sok jelentősége van szvsz

    Az jó kérdés, milyen elektronika lehet benne, szerintem (csak tipp) egy az egyben 7-es szériás belső lehet benne, mert a 7-es sorozat szintén Edge-ledes és abban van Pixel Precise HD, tehát nem kevés esély van rá, hogy az elektronika, a LEDek megvalósítása és a panel ugyanaz, mint a 7-es szériában. Nem néztem konkrétan utána, de sztem funkciók hiányozhatnak a 6-osból, úgymint az pl. Ambilight és a DLNA, ezért lehet olcsóbb a 7-es szériánál. Ha 7-es szériás belső van benne, akkor az inputlag tekintetében azzal egykutya, ami azt hiszem átlagos, de még teljesen jó PC/GAME módban (30-40ms).

    (#7895) FNZ - Samsung S-PVA panel, ezzel jártál a legjobban filmezéshez
    legújabb firm-öt célszerű feltenni, ha a HU Samu weblapon nincs, a samsung.at vagy samsung.de-t még nézd meg, és ha van újabb firm, tedd fel

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák