Keresés

Aktív témák

  • Digitalis

    senior tag

    válasz bigdigit #18934 üzenetére

    :K Látom lejött, végre érti valaki az iróniát ;)
    Összetákolt *.mkv még CRT-n is szaggat. Ennek ellenére van pár relase, akikben meg lehet bízni, korrekt összerakás tekintetében.

    Nembaj, lesz kereslet majd a 400-600Hz up LCD-re is, mert mit nekem 3:2 és 5:5 pulldown, az csalás mert a 600hz már legalább 50x12 pdw-vel rakja ki a képet! :O És akkor egyesek szerint, megint csak az lesz ám az igazi a többi "butított, hamis szinte nézhetetlen" eljáráshoz képest, de persze csak addig, míg meg nem jelenik jól az oled, és kezdődik a mókuskerék előröl. De, ennek így is kell lennie. Mindenesetre, addig is élvezem a "szaggatós polóutánhúzós" "csak" 3:2 pulldownos non 100hz TV-met, blueray-t, és hddvd-t nézve. :D

    [ Szerkesztve ]

    Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

  • Digitalis

    senior tag

    válasz bigdigit #18934 üzenetére

    [philipsnél bővebben]

    Tényleg nagyon jó eljárás a pixelplus3HD és a NatiralMonitonHD nálam is csak 3:2 pulldown van 24p-re, és semmi után húzás szaggatás még konténerről sem, borotvaéles kép, gyönyörű színek. Sok 5:5-ös és 100Hz-es LCD-tv is simán lepipál. Csak meg kell nézni a mértékadó teszteket, user tapasztalatokat. Legalább így nem irigyelnek, legfeljebb lesajnálnak, pedig nem is vagyok szemüveges . :D

    Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

  • bwoay

    nagyúr

    válasz bigdigit #18934 üzenetére

    Ami engem illet:
    van, aki azért vett egy adott típust, mert az győzte meg,
    és vannak olyanok, akik azért győzködnek egyeseket adott típusokról,
    mert nekik olyan van.
    Ha majd ezt a kettőt el tudod különíteni, akkor rendben leszel, kivárjuk...

    Meg azt is, hogy nem keresel a HSZ-eimben támadó fennhangot.
    Samsungról szó sem volt, ráadásul én különösebben nem is ismerem a palettát,
    egyetlen egy típust használok (abból van 2 db).

    Amit linkeltél, az egy rendkívül semmitmondó marketing maszlag a Philips
    (mint némi utánajárást követően kiderült) mozgásinterpolációs megoldásáról.
    Hogy miként nevezik, az tök mindegy, ez gyártónként változik,
    attól még a lényeg ugyanaz. Viszont nem értem,
    miért utalsz rá úgy, mintha ez az ő vadonatúj innovációjuk lenne.
    Ha végignézed a 2007-es kínálatot, jópár olyan TV-t fogsz találni,
    amiben már jelen van ehhez hasonló technológia, max más néven fut.
    Ehhez nem kell sem Philips, sem 2008...

    Különben a postodban arról nem írtál, hogy milyen képjavító volt bekapcsolva,
    amikor ezt a folyamatos képet tapasztaltad, sőt,
    lényegében a 3:2 pulldown jelentőségének elbagatellizálásán éreztem a hangsúlyt,
    legalábbis számomra az jött le, hogy lám, ezen a TV-n még így is minden szép és jó. Pedig ez nem igaz, önmagában a 3:2 pulldown hátránya jól látható.
    A képkockák ismétlésén meg ironizálhattok, de ha már pulldownról volt szó,
    akkor nyilván a Philips sem 24 Hz-en jeleníti meg az eredetileg 24p-s anyagot,
    mert akkor egyrészt nincs is min interpolálni :D,
    másfelől tudtommal egyelőre még nincs olyan eljárás,
    ami az LCD-n viszonylag hosszú időre (1/24 mp) kipakolt képek sorozatát
    az emberi szem (illetve agy) számára teljesen folyamatos mozgássá varázsolná.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Aktív témák