Aktív témák

  • Capella

    senior tag

    válasz GalloG #19006 üzenetére

    "A Philips népszerűsítése ügyében pedig a magyarországi képviseletet kellene felhívni, hogy nincs-e valami ismerősük a Samsung/LG/Sony magyar képviseletének marketing osztályán, hogy hogyan is kellene ezt csinálni. Mert azt majdnem indenki tudja, hogy mi az a Scarlet, Bravia. De mi az az Aurea?"

    Valami hasonló már nekem is eszembe jutott, csak nem ilyen cizelláltan. :)
    Konkrétabban most csak a Philipsben lévő panelre terelném a dolgot, amit akartam már kérdezni.
    A Samsung/Sony elég egyértelmű, hogy S-PVA 6 msec késleltetéssel 178° betekintési szöggel.
    A Philipsben pedig S-IPS panelt feltételezek, feltételezünk, mert mi más lenne, ha amúgy is ők gyártják.
    De nemigen van hangsúlyozva, hogy ez az. (Igaz talán a többinél sem túlzottan.)
    Ellenben azt írják, hogy 2 msec 176° betekintési szöggel.
    Én meg eddig úgy tudtam, hogy az S-IPS a legjobb panel, de ennek is 6 msec a válaszideje. Jobb színvisszaadása van, mint az S-PVA-nak, a betekintési szög hasonló vagy jobb, a válaszidő kicsit nagyobb, vagy azonos. Annyi van, hogy a fekete oldalról nézve belilul kicsit, de állítólag nemcsak az S-IPS-nél, talán ennél jobban.
    A monitoroknál, ahol ez igazán szempont, kihangsúlyozzák, hogy milyen a panel, és az S-IPS típusok 6 msec g2g válaszidejűek manapság is.
    Akkor mégis milyen panel van a Philips TV-kben? Hogyan csináltak, milyen overdrive-val a 6 msec-ből 2-t? És miért csak a TV-nél?
    Miért írják a betekintési szögnek a 176°-ot? No nem mintha azt a 2 fokot hiányolnám látásilag. :Y De marketing.
    Marketing még, hogy a Panasonic fennen hirdeti, hogy újabb készülékeikben S-IPS alpha panel van. A képük tényleg igen jó.
    Akkor a Philips miért nem közli ezt, ha minőséget jelent? Vagy mégis, tényleg S-IPS az ami benne van?

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák