Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bul07

    nagyúr

    Samsung UE48H6400
    2015-03 hó végi vásárlás 2+2év garancia tehát még van rá bő fél év

    Vasárnap hajnalba jött a vihar, áramtalanítva lett
    Vasárnap reggel elmentem dolgozni most reggel jöttem haza
    Áram alá helyeztem és bekapcsolás után elkezdett zizegni
    Ki be kapcsolás semmi nem segített
    Majd végül kikapcsoltam megint áramtalanítottam, vártam kicsit majd újra feszültség alá helyeztem és bekapcsoltam ekkor megszűnt a zizegés
    Be ki kapcsoltam nem jött elő
    Ment vagy 30percet ekkor megint áramtalanítottam, vártam kicsit majd újra feszültség alá helyeztem és bekapcsoltam nem volt semmi különös hang

    Régebben is volt már ilyen de akkor nem tartott csak pár másodpercig és nem is minden hosszabb áramtalanítás után
    De ez most addig nem múlt el míg nem áramtalanítottam

    Készítettem videót a jelenségről (pontosan tudom hogy egy nem előidézhető hiba esetén nagyon jól jön, a hang a lényeg nem a kép :) )

    Gondolom a tápegysége lehet

    Kérdéseim
    Szerintetek a videó alapján hívjam rá a szervizt foglalkoznak ezzel ennyi miatt?
    Ha lejárna a garancia és ilyen hiba miatt nem kapcsolna be mennyibe fájna a javítás? (Mert ha sok mindenképpen szervizeltetni kellene míg van garancia)

    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

  • bul07

    nagyúr

    Alany egy 48H6400 jó kis öreg tv
    Már volt egy halványabb sötét foltja de az nem izgatott
    Viszont a minap jött egy lilás folt, és pont a legrosszabb részen a jobb felül, ez azért a rossz ment pont ott ahol a fehérebb részek szoktak lenni égbolt emberek feje és így elégé látható lilás tónusa lett

    Olvastam innen itt , ha jól értem a hátérvilágítás ledjeit kellene cserélni

    Próbáltam képeket lőni az enyémről hogy milyen
    [kép] , [kép]

    A tv-t még 2015 harmadik havában vettem, negyedik éves korában garanciában cserélték a kijelzőt

    Kérdéseim
    Jó a táv diagnózis hogy hátérvilágítás csere?
    Most kb milyen áron megy egy ilyen csere?
    Egyáltalán egy 7éve használt tv esetén megéri még? Értem ez alatt hogy lehet hogy most ezt kicseréltettem aztán pár hónap múlva más adja meg magát a kora miatt, és a végén majd annyiba jövök ki mondjuk egy év alatt mintha vettem volna egy másikat, vagy majd annyiba
    Békés, vagy Hajdú Biharba tudtok olyan szerelőt aki nem örök áron de jól megtudja csinálni?
    (Volt már ilyen háttér világítás cserénk egy 32" tv-nél és annál egy hónap után fehér pontok jelentek meg tehát látszanak a ledek hogy hol világítanak, egyértelmű szerelési hiba gondolom közelebb került a panelhoz a led)

    [ Szerkesztve ]

    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

  • bul07

    nagyúr

    válasz Angel2014 #12078 üzenetére

    Mondjuk a végzettség meglenne hogy belevágjak, elektroműszerészként végezetem még 98-ban, de akkor még sehol nem volta LED tv-k :)

    De nem hinném hogy bele mernék vágni, amilyen szerencsém van biztos reccsenne valami

    Axel?
    Ki ő esetleg egy link hozzá, lehet rákérdeznék hogy mennyiért vállalná és hogy merre van

    De még gyűjtöm az információkat konkrét döntés még nincs

    Arra is gondoltam hogy ezt így eladom, természetesen hibákat nem titkolva és és veszek egy újat
    Na de keret, nem tudnám inkább csak az alsó számosokat megfizetni
    Amiket néztem ugye szolgáltatás miatt kis kedvezmény meg kamatmentes részlet
    [link] , [link], [link], [link]
    Csak még nem olvastam utána hogy mennyire is jók ezek
    Meg jelenleg jack csatlakozón keresztül nyomok hangot hangszóróba és ezekbe az újakba már az sincs
    Na meg a H6400 Smart távirányítója nagyon jó(kép)
    Ja és hogy a tv-n keresztül vezérelem a Telekom beltérijét így egy távirányítóval mindet tudok irányítani(IR blaster)

    [ Szerkesztve ]

    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

  • bul07

    nagyúr

    válasz Angel2014 #12081 üzenetére

    Á köszi

    Székesfehérvár nekem olyan 300Km, szeged közelebb de az is 175Km

    Igen kell hozzá tudás, dobozza megvan de postázni

    (#12082) tupacamaru

    Hmm

    Hát nem tudom

    Megnézted jobban a kiszedett leddeket, mitől lett lilás színe, lencse elvált vagy csak egyszerűen elkezdettel fáradni és ezért változott a színe

    [ Szerkesztve ]

    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

  • bul07

    nagyúr

    válasz Angel2014 #12084 üzenetére

    Az igen

    (#12085) tupacamaru

    Te mivel vetted le a kijelzőt hogy ne sérüljön

    (#12086) Dr. Szilikát

    Köszi az infót

    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

  • bul07

    nagyúr

    Ismerősnek ezt produkálja azt hiszem Samsung 50" régebbi tv-je
    Videó

    Egyáltalán érdemes vele szerelőhöz fordulni?

    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Új hozzászólás Aktív témák