Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMiklos86

    csendes tag

    Sziasztok!

    Először is köszönöm mindenkinek, hogy az idejét nem kímélve megosztotta a kezelése részleteit. Visszaolvastam pár oldalt és nagyon hasznos dolgokat írtatok le.

    Úgy látom, hogy legtöbbeknek a DiamondFEMTO (Budai izé), illetve a Visumax (Margitszigeti izé) jött be, erről semmilyen panaszt nem lehet olvasni, a Sasszemklinika hagyományos FEMTO-ról, illetve a No-touch PRK-ról viszont igen. Én mindenképpen valamelyik FEMTO-ban gondolkodom, a rövidebb felépülési/keresőképtelenségi idő miatt.

    Egy kérdésem lenne: milyen hamar tudtatok vezetni a kezelés után? Főleg az az állapot érdekel, amikor nem tökéletes a szemed, de ugyebár a régi, - esetember 4-5 dioptriás - szemüveged túl erős. Szintén érdekelne, hogy kap-e valamilyen papírt a kezelésről az ember, hogy addig is, amíg a jogsijában át nem írják, hogy már nem kötelező, igazolhassa a rendőrnek, hogy miért nincs rajta szemüveg.

    Köszönöm és üdv,

    Miklós

  • MMiklos86

    csendes tag

    Sziasztok!

    Azt mondták a Budai Szemészeten, hogy a vizsgálat után vsz rosszul fogok látni, így inkább ne autóval menjek. Erről mi a tapasztalatotok, meddig láttatok homályosan az első vizsgálat után?

  • MMiklos86

    csendes tag

    Köszönöm a tanácsokat. Szerencsém volt a vizsgálattal. Eleinte picit homályosan láttam, de mire kijöttem a rendelőből a homály eltűnt és csak enyhe starburst maradt. Egy pillanatig sem merült fel, hogy ne tudnám rendesen nyitva tartani a szemem akár direkt fényben sem. Autóval mentem, mondván ha nagyon gáz lenne mindig jöhet sofőrszolgálat, de ilyen erővel motorral is mehettem volna, azt is simán haza tudtam volna vezetni. November elején jön a műtét, diamond femto, majd beszámolok a tapasztalatokról.

  • MMiklos86

    csendes tag

    Sziasztok!

    Megosztom a tapasztalataimat a műtétről. Múlt csütörtökön, november 9-én voltam a Budai Szemészeten DiamondFemto műtéten. Bal szem -3,75, jobb szem -4,5. 31 éves vagyok, szemüveges mióta az eszemet tudom. Évekkel ezelőtt kontaktlencséztem is, de nem jött be.

    Nagyon pozitív tapasztalataim vannak. A megbeszélt időpont előtt érkeztem, de a papírok kitöltése után így is azonnal elkezdték a vizsgálatot. Kínáltak nyugtatót, de nem éltem vele, nem voltam ideges. Minden rendben volt, kiültettek a folyosóra és megkaptam az első érzéstelenítő cseppet.

    Ez után hosszas várakozás következett. Lehet, hogy azért, mert korábban érkeztem, vagy azért, mert sokan voltak, de egy órát kellett várnom a vizsgálat és a műtét között. Közben negyedóránként kaptam az érzéstelenítő cseppet, nehogy idő előtt elmúljon a hatása. Ekkor azért már kezdtem izgulni, olyan volt, mint egyetemen a vizsgák előtti várakozás, ami inkább nosztalgiával töltött el.

    Behívtak, az intézetvezető orvos elmondta, hogy mire számítsak. Kétféle lézer kétféle érzés. Az elsőnél a vákuumgyűrű elég erős nyomó érzetet adott, a másodiknál ilyen nem volt, csak égett szag. Fájdalmat egyiknél sem érzetem, csak erős nyomást. A bal szememnél erősebb volt a nyomás, mint a jobbnál, pedig ott kevesebb volt a dioptria. Semmi elviselhetetlen, de azért jó volt, hogy a doktor úr időnként jelezte, hogy még hány másodperc van hátra. Magában a "műtőben" nem töltöttem tíz percnél többet.

    Mikor vége volt, rögtön élesen láttam, viszont eléggé ködösen. mint amikor köd, vagy fehér füst van a levegőben. Eleinte könnyeztem is, aztán ez elmúlt, szemszárazságnak adva át a helyét. Pár perc várakozás, majd vizsgálat, elmondták, hogy mit lehet, mit nem. Egy hétig tilos nehéz súlyt emelni, illetve bármilyen vízzel szemet mosni. Egy hónapig tilos uszoda, szauna. Kétféle szemcsepp háromóránként, közöttük 5-10 perc szünettel, naponta 5x. Műkönny igény szerint.

    Fizetés és távozás után kinyílt előttem a világ. A napszemüveg jól esett beltérben is, de egyébként remek érzés volt a szuper éles látás. Jobban láttam, mint előtte szemüvegben. A köd is halványult. Megvettem a szemcseppeket és műkönnyet is. Utóbbira nagy szükség volt, páróránként kiszáradt a szemem, olyankor kellemetlen érzés volt és visszatért a köd is. Bő egy óra út volt hazafelé tömegközlekedéssel, az nem volt kellemes, érzékeny voltam fényre, hol könnyeztem, hol száradt a szemem, egyszer még a kontaktlencse is elcsúszott. Jól esett otthon a sötétben csukott szemmel feküdni. Később elmentem a fiamért a bölcsibe, a sötétben az autók erős fényei égették a szememet, így inkább napszemüveget vettem, kicsit se nézhettek hülyének este.

    Éjjelre kaptam szemvédőt, hogy ne dörzsöljem álmomban. Sikerült megúszni, viszont sokszor felébredtem attól való félelmemben, hogy mégis dörzsölöm. Készüljetek rá, hogy az első éjszaka nem túl pihentető. Egynapos kontrollon minden rendben volt, kivették a kontaktlencsét. Ez egy minőségi ugrást jelentett, utána kevésbé fáradt, viszketett a szemem. A doktor úr kérdezte, hogy a kifüggesztett tábla melyik sorát tudom elolvasni, itt azért elröhögtem magam, mert még a legalsó is tűéles volt. Azóta is remekül látok, de időnként azért ingadozik. Ingadozás alatt azt értem, hogy rosszabb esetben úgy, mint korábban szemüvegben (tehát kb. 100-120%), vagy minden teljesen tűéles. Harmadik naptól bal szemem mintha kicsit lassabban fókuszálna, mint a jobb, de elvileg még ez is változhat.

    Egy hetes kontroll pénteken (november 17) lesz, remélem addig nem lesz semmi negatívum. Eddig teljesen elégedett vagyok és úgy érzem, megéri az árát. Érdemes kihasználni az egészségpénztár előnyeit, akkor gyakorlatilag ötödével olcsóbb. Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok.

    [ Szerkesztve ]

  • MMiklos86

    csendes tag

    Jezébel: örülök, hogy belevágtál és hogy neked is ilyen jól sikerült. Nekem november 9-én volt a műtétem, a második naptól vezettem éjszaka is. Starburst pár nap után csökkent, de furcsa módon a jobb szememnél kisebb mértékben azóta is megmaradt, a bal szememnél eltűnt

    A látásom még mindig tök jó. Ugyanakkor míg a jobb szemem tökéletes, a bal szemem mintha lassabban fókuszálna. Az egyhetes kontrollon azt mondták, hogy ez teljesen normális, mindig van egy domináns szem. Ha egyiket, vagy másikat letakarták, ugyanúgy 120, helyenként 150% volt meg, miután fókuszál a bal is ugyanolyan jó. Kicsit olyan, mintha a hardver meglenne, csak a szoftver lenne lassú.

    A fenti két dolog miatt olyan érzésem van, mintha a bal szemem elkezdett volna visszagyógyulni, míg a jobb nem. "Elkezdett volna" írom, de hozzáteszem, hogy most a 21. napon vagyok és kb. az 5. óta ugyanilyen a helyzet. Lényeg, hogy ezek apróságok, az egész rohadtul megérte, még jobban látok most, mint anno szemüveggel.

    Rocco_hun: tudom, hogy nem nagy segítség, de ez olyan, mint ha azt kérdeznéd, hogy kék vagy barna szemmel lehet jobban látni. Nincs olyan, aki mindkettőt próbálta, akit kétszer, két helyen műtöttek volna és így össze tudná hasonlítani. Olvasd el az egyik és a másik helyről szóló szubjektív beszámolókat és dönts. Én mindkettőről nagyon pozitívakat olvastam, majd szimpátia, elhelyezkedés és ár alapján döntöttem. Az alapárat pedig felejtsd el, a Budai Klinikán én meg se mutattam a kupont, az 500e Ft az igazi ár.

    [ Szerkesztve ]

  • MMiklos86

    csendes tag

    Nem értek a műszaki részletekhez és nem vagyok bértollnok sem. Ugyanakkor hozzászólnék az itt elhangzottakhoz. Bő egy hónapja műtöttek a Budai Klinikán.

    - Engem nem zavarna, ha 10-15 éves géppel műtenének. Ez azt jelentené számomra, hogy a technika kipróbált és már hosszú távú vizsgálati eredmények is rendelkezésre állnak. Jobban látok most, mint korábban szemüveg nélkül és gyakorlatilag már a műtét másnapján dolgozni tudtam volna. Kell ennél több?

    - A klinikán senki sem motivált a műtét irányába, objektíven leírták az eljárást, rám hagyva a döntést. Van olyan ismerősöm, akit eltanácsoltak a műtéttől. Engem nem befolyásolna a döntésben, hogy az orvosok tulajdonosok-e vagy sem. Sőt, inkább fizetem ugyanazt a pénzt egészségügyi szakembereknek, mint pénzügyi befektetőknek. Arról nem is beszélve, hogy így az orvos sokkal inkább érdekelt a kezelés szakmai színvonalában és az intézmény jó hírnevében.

  • MMiklos86

    csendes tag

    válasz forumoss7 #3033 üzenetére

    Valóban, kiben-kiben más asszociációkat kelt az "űrtechnológia" kifejezés. Az átlag fogyasztó a fogyasztói elektronikai cikkekből, pl. mobiltelefonokból indul ki, ahol a három éve újdonságnak számító technológia általában elavultnak számít. Én a gyógyszeriparban dolgozom, és azt tapasztalom, hogy első engedélyezés után 10 vagy több évvel sem feltétlenül meghaladott egy-egy technológia. Egyszerűen más a jellemző átfutási idő az elterjedés korlátjai (pl. különböző engedélyezési eljárások, anyagi ráfordítás, váltással szembeni ellenérzés, stb.) miatt. Hasonló lehet a helyzet a műtétekhez használt orvostechnológiai eszközökkel, gépekkel. Ez nem feltétlenül hátrány, mert mindenki számára előnyösebb, ha fokozatosan, lassan elterjedve minél szűkebb körben jelentkeznek a vizsgálat/engedélyezés során észre nem vett gyermekbetegségek.

  • MMiklos86

    csendes tag

    Aki rendszeres véradó, annak érdemes gondolnia rá, hogy véradás szempontjából a szemműtét - lézeres, késes, femto, lasik, stb. egykutya - után 3 hónapig nem lehet vért adni. Múlt pénteken mentem volna, 2 hónap 3 héttel a műtét után és elküldtek.

  • MMiklos86

    csendes tag

    Nekem a budai klinikán sosem volt futószalag érzésem. Sokan voltak mindig, persze, de a doktorok, ügyintézők végig kedvesek, türelmesek, érdeklődők, alaposak voltak az utóvizsgálatokon is. Az meg külön pozitív meglepetés, hogy a 2 hónapos kontroll után 1 éves a következő.

Új hozzászólás Aktív témák