Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aLávaló

    csendes tag

    Sziasztok!
    Én is megműtettem a szememet 7 hónapja és most minden tökéletes.A látásom 100-120% avagy a legutolsó sort is eltudtam olvasni az egyhónappal ezelőtti kontrollon.Nagyon szuper érzés:))A dioptriám nem volt nagy j:-1.5 b:-2.5, de a szemüveg viselés az elmúlt 10 évben megviselt.Most tartok ott, hogy minden kellemetlen utózönge pl:kötelező csepegtetés, este roszabbul látam(egészen a 4. hónap elteltéig :(( ) elmúlt. Mostanában csak néhányszor érzem, hogy műkönnyet kell használnom a szemem kiszáradása ellenében.
    Én is az Optikmed-mél műtettem közel 200 rugó bánja de megérte.A műtétnél nem volt semmi probléma csak utána mivel nem kaphattam terápiás kontaklencsét mivel nem maradt meg a szememen.3-napig nem tudtam kinyitni a szemem csak gyógyszeres és fizikai segédlettel.Egésznap ültem a sötét szobában, ha valami fény eljutott a szememig akor igencsak kellemetlen érzésem volt...Én peches voltam másnak nem volt ilyen problémája.
    Összeségében megérte belevágni, de kellemetlenségekre kell számítani!
    Most minden HAPPY!:C

  • aLávaló

    csendes tag

    Altatás?Minak az...:DD én kaptam Sanax-ot a műtét előtt 1/2 órával és olyan laza lettem mint még soha.Az előttem levőkkel, a nővérekkel végig dumáltam,nevettem.A Sanax-ot először használtam és be is űtött(ha laza akarok lenni csak ilyet fogok szedni;)).
    A műtét kezdetén egy fém biz-basszal kicsit kapargatták a szemem ami inkább szokatlan,kellemetlen érzést váltott ki belölem, de nem fájt a fájdalomcsillapító miatt(ez csak a PRK műtétnél van). A műtét sec-perc altt megvolt.
    A lényeg nem kell félni,én jobban féltem/félek például egy fogorvosi beavatkozásnál.
    Sziasztok!

  • aLávaló

    csendes tag

    Haverom 19 évesen csinálta meg a focus klinikán és neki is romlott(most 22 éves) -4 körül volt a szeme és most -1 körülire romlott vissza.Érzésem szerint ő korán csinálta meg még.A szeme nem állt be teljesen vagy nem tudom:F
    De amint mondotta Tildy az Optikmed-nél ahol nekem is csinálták ott nagyon szigorúan nézik a szemet a műtét előtt.Bár ott is lehet hazudni mert kutya se nézi meg hogy mit mondtál, ez teljesen a saját felelőségedre van bizva hogy igazat mondasz vagy nem.
    De mint minden műtét sajnos ennél is vannak olyan nem várt dolgok amire nem lehet felkészülni.Sokat számit az is, hogy milyen szigorúan tartja be valaki a műtét utáni csepegtetést,napszeművegviselést!

  • aLávaló

    csendes tag

    A 125%-ös látást ne ugy értsétek azért teljesen.Nekem is legutóbb ilyen látást álapítottak meg és még sem fáj a fejem tőle!!!Egy átlagos emberhez(nem tudom hogy ezt mi alapján álapították meg) képest +25%-al jobb alátásom tehát az utsó sort is eltudom olvasni a táblán.Ha a táblát megnézitek legközelebb szemésznél ott is lehet látni egy nagyobb vonalat 1.0-nál(100%).Én most ez alatt is láttam legutóbb.Ettöl nem fog fájni a szemed mondom mégegyszer!

  • aLávaló

    csendes tag

    válasz barnam_ #325 üzenetére

    Szia!
    Ha visszaolvasol emlékeim szerint irtam már ide. Nekem augusztusban lesz 2 éve hogy megcsináltam a szememet az Optikmed-nél. Nem bántam meg, érzésre tökéletes a szemem!Vizsgálat tavaly volt akkor 100%-nál jobb volt mindkét szemem és most is olyan.
    Nekem nem volt nagy dioptriám de a tiéd sem nagy érték.Ha minden sikerül akkor neked sem kell majd szemüveg de ez egyén és műtét függő. Nagyon fontos hogy jól kivizsgálják a szemed ezt az Optikmed-nél nagyon profin végzik, bár mindenhol komoly vizsgálatok vannak.Ha kitöltöd az oldalukon lévő tesztet akkor ingyenesen megvizsgálnak(régen ez 5000Ft volt teszt nélkül).Vidéken nem tudom milyen klinikák vannak mert mint minden Magyaországon Bp-n található meg(vízfej).Én őket tudom ajánlani de lehet hogy máshol is sikerrel jársz(én elfogult vagyok szerintem, okkal).Bár nem a legolcsóbbak.
    Műtéti fajatákról itt is olvashatsz de az index Lézeres szemműtét topikja is hasznos!Minden műtétnek vannak előnye és hátránya nekem az utobbiból is rendesen kijutott de ez csak 3-4 nap volt.
    Ha van kérdésed még tegyed fel De ez egy olyan téma amiről oldalakat lehet írni, én is 2éve minden szir-szar információt begyüjtöttem és utána döntöttem.
    Egyelőre ennyit a Google legyen a társad :)

  • aLávaló

    csendes tag

    válasz icecave #360 üzenetére

    Szia!
    Na én már 3 éve műtettem a szemem az OM-nél. Garit még nem kellet igénybe vennem...:)A látásom szerintem min 100%(az átlagos emberhez képest, van egy viszonyítási alap). PRK esetében van olyan hogy amit leégetnek az idővel visszanőhet.Ez ember függő de a féléves szemcsepegtetés is azért volt a műtét után hogy a sejtek ne akarjanak visszanőni(ha jól emlékszem). Utána elvben beáll a dolog!De fontos hogy csak akkor műtesd meg a szemed ha nem romlik már tovább tehát az elmúlt pár évben a dioptriád változatlan volt. Különben lehet hogy csak kidobott pénz az egész. Menj el az OM-hez is vizsgálatra ha neten jelentkezel akkor ingyenes(nekem még úgy volt).Ha a topikot elolvasod akkor már többet fogsz tudni én is irtam már hozzászólást.

    u.i. az se tudom már elképzelni hogy milyen szeműveget viselni...:)kivéve napszemcsi de az más! :C

  • aLávaló

    csendes tag

    válasz mm00 #379 üzenetére

    Haverom szintén ebben a korban műtette meg a szemét még a dioptria is stimmel. De mostanra visszaromlott neki 1-2 dioptriára.Oka valszeg még nem állt meg a szemének a romlása 19 éves korára. Megműtötték és aztán romlott megint...Tehát mi a tapasztalatod: hány éve hordasz ugyanilyen szemüveget? Ha 4-5 éve akkor azt mondom menjél valszeg (nem 100%) nem fog romlani tovább a műtét után sem. Ha nemrég is növelték akkor nem vágnák bele.
    Én kb 10 éves korom óta viseltem ugyanolyan szemüveget 21 évesen megműtöttek és azóta nincs problémám a szemüveggel.Ennyi!
    Menjél el vizsgálatra és a dokik megmondják. Ahány ember annyi opció!
    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák