Új hozzászólás Aktív témák

  • gas015

    újonc

    Sziasztok!
    Nagyon jó, hogy rátaláltam erre a topic-ra, mert számomra nagyon aktuális a dolog. 1 hónapja műttettem meg a szememet FEMTO kezeléssel az OM-ben. A kezelésről azt kell tudni, hogy csak a jobbost kezelték (-5,75), mivel a bal tompalátó, de 75%-ban láttam vele, így bevállalták és a vizsgálaton sem találtak semmi problémát. Illetve szükségesnek sem találták, hogy a balra esetleg továbbra is hordjak lencsét, mivel szerintük nem érzékelnék szembetűnő változást a látásélességben. Amikor konstatáltam, hogy jöhet a műtét, akkor hihetetlenül boldog voltam, mert világéletemben utáltam a szemüveget ezért 17 éves korom óta hordtam k.lencsét, de féltem, hogy idővel nem fogja bírni a szemem. Viszont nem tudom másnál előfordult-e, de a műtét óta folyamatosan nyomasztó érzés gyötör, amolyan hipochonder jellegű tünetek jelentek meg. Nem alaptalanul. A másnapi kontrollvizsgálaton 80%-os volt a szemem. Amiatt egy hétig állandóan a szememmel bűvészkedtem, mit tudok elolvasni, hogyan látok jobban stb.. Az első héten természetesen olyan voltam, mint a vámpír. A legkisebb fényt is kerültem. Aztán az első hetes kontrollon 125%-ot mért a dokinő (amit nem értek, mert sosem láttam olyan Istenigazából szépen), ami miatt kicsit megnyugodtam. Viszont elkezdődött a szorgalmi időszak, éjjeli lefekvés, készülés a gyakorlatokra/zh-kra és egyre rosszabbodott a helyzet. Az 1. hónapos kontroll során egy vidéki regionális központjukba mentem most hétfőn - hogy ne kelljen annyit utaznom és bíztam a Bp.-en tapasztalt profizmusban - de hiba volt, mert a dokinő rávágta, hogy "Nagyjából továbbra is 125%-os a szeme". Hát köszönöm ez elég biztató kijelentés annak tudatában, hogy a legalsó sor harmadát/felét elég nyögvenyelősen vettem ki (ugye a nagy táblaolvasós rutin :D , miközben ugyanolyan méretű összefüggő szöveget már nem tudnék elolvasni). Az elmúlt 2 napban pedig még a korábbiaknál is gyengébbnek érzem a szememet. Előadáson csoporttársam konkrétan jobban látja a táblát, mint én. :C
    A napszemüveget szinte mindig hordom, ha nem vagyok beltérben. Már-már paranoiás is vagyok, hiszen a Sasszemklinikán annyit mondtak, elég akkor felvenni, ha látom az árnyékomat. Kíváncsi vagyok, hogy 1 és 5 hónap múlva milyen állapotban lesz a szemem, lévén, hogy a FEMTO-nál a 3.-4. héten áll be a látásélesség. Óriási durranásra számítottam, ehelyett meg sanszos, hogy ismét kontaktlencsét kell hordanom (ha egyáltalán lehet, mert már senkinek nem hiszek, hiába nyomják orrba-szájba a marketingdumát). Tulajdonképpen óriásit csalódtam, mert nem elég, hogy mentálisan megvisel, de még nem is látok úgy, ahogy szeretnék. Arra lennék kíváncsi, hogy nektek - akinek konkrétan FEMTO kezelése volt - voltak-e hasonló "kellemes" élményei és mennyire jogos az aggodalmam. Nagyon sz*r dolog, amikor érzed, hogy nem látsz jól és már-már visszasírod a kontaktlencsét (amivel mindig konstans jól láttam, bármi is történt), de nem teheted, mert bevállaltál egy olyan műtétet, ahol cukormázas szavakkal elhitették veled, hogy úgy fogsz látni, mint az atyaúristen, aztán hétről-hétre csak a szemeden parázol és tehetetlenül reménykedsz benne, hogy jobban fogsz látni. Előre is köszi a válaszaitokat.

Új hozzászólás Aktív témák