Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bsh

    őstag

    válasz need #49 üzenetére

    nekem akkor csinált ilyet, mikor egy olyan vinyóra akartam klónozni a windows-t, ami előzőleg már benne volt a klónozni kívánt működő windows-ban, partícióstól, és ott meghajtóbetűjelek voltak hozzárendelve. ezután klónoztam a partíciót )linux cd-vel), de mivel amit klónztam, abban már benne volt a registryben a betűjele ennek a partíciónak. miután kivettem a régi vinyót, először elkezdett az újról bootolni, addig a bizonyos képernyőig, majd megállt.
    ennek az volt az oka, hogy ott átváltott a "disk(0)\partiotion(0)" stb... jellegű betöltésről a betűjel szerinti betöltésre. és mivel a partíciónak nem c:-t rendelt hozzá, mivel a registryben nem ez volt, hanem mondjuk f:, onnantól nem találta a rendszerfájlokat és megállt. de nekem akkor csökkentett módban sem működöt...
    bocs a hosszas leírásért, de szerintem neked is az a gond, hogy valami rendszerfájlt nem talál valamiért.
    nekem az segített, hogy visszaraktam a régi vinyót, letöröltem az ide vezérlő drivert az eszközkezelőből, leíllítottam újraindítás nélkül, és így újra leklónoztam. azután már az új vinyóról azzal kezdte, hogy újratelepítette az ide drivert és resetelte a betűjeleket, és minden működik azóta is.
    szóval neked is ezt javaslom, egy próbát megér: csökkentett módban ha be tudsz bootolni, távolítsd el az ide vezérlőket az eszközkezelőből és reboot.
    nem tuti, de egy próbát megér.

Új hozzászólás Aktív témák