Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mogyi26

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ötleteket kérnék, hátha van valaki, aki tudja, vagy rájön a megoldásra:

    Nincs usb-m.

    Hogy miért?:

    Sajnos sikeresen kikapcsoltam az scu/uefi-ben, ha jól emlékszem az advanced almenüben az usb-otg támogatást

    (nem így hívja, de ez történt), ami nem lenne nagy baj, ha valahogyan vissza tudnám kapcsolni az usb-t. De mivel az usb-s billenytűzet ,vagy az egér híjján nem tudok navigálni a tablet indítási menüjében, ezért nem bírom visszaállítani az usb működést sem, és mivel nem tudok az usb-n keresztül matatni az indítási sorrendeken, ezért nem bírom elindítani a rendszeremet, ami, csak egy félig kész android x86. Fent van ugyan a windows 8 is, de azt, így az usb híján, nem bírom bebootoltatni, így az az esély sincs meg, hogy esetleg a windows rendszerről matassak az uefi (sokan biosnak hívják, de ez már nem az) rendszerben. Vagy, ha más nem legalább wifin keresztül jól ellennék.

    Az android annyira nincsen fent, hogy még hiányzik a kernel, szóval csak annyit ír, hogy nincsen kernel, így nem indul, nyomjak egy gombot (hangerőt beveszi), erre belép a tablet ikonos indítómenüjébe, ami mint tudjuk nem kezelhető a touch képernyőről, így meg vagyok lőve. A hangerő le-fel gombokkal ugyan a Continue és a Boot From File között lépked, de ez semmire sem elég. Nem tudok belépni, még a boot from file ablakba sem. A többi ikonra, pedig rá sem lehet így lépni.

    Szóval ördögi kör.

    Meg vagyok lőve. Van egy 3 hetes kiváló állapotú tabletem és én idióta kinyírtam az usb támogatást, így a tabletet, legfeljebb, csak kabátmelegítőnek használhatom a téli hidegben. Arra is csak egy órát. :) Vagy kacsázni a vízen, ha éppen olvad. :) :(

    Szétnéztem a témában:

    Kipróbáltam valahogyan a használható 3 gombbal (hangerő + - és a power) hogy kierőszakoljak egy uefi/scu resetet, de eddig nem jártam sikerrel, pedig sokszor sok féle variációban próbáltam.

    Csinál a tablet rendszer resetet, de az uefi rendszer konfigot békén hagyja. A helyzet változatlan.

    Van egy úgynevezett "Entering dnx mode" indítási lehetőség. Ami akkor jön elő, ha +- gombokat nyomva kapcsolom be a kütyüt. De a windows a megfelelő intel driverek tudatában sem ismerte fel. (Gondolom az usb support hiánya miatt.

    Szétkaptam a tabletet. Abban a reményben, hátha találok rajta belső usb kivezetést. Nem találtam, pedig nagyon alaposan végignéztem és méricskéltem. Pontosabban először teljesen transzba jöttem, mert találtam 4 kis szimmetrikus kivezetést, aminek a jelölései ráadásul, némi "csúszatással reménykedésre adtak okot. Igaz a mért feszültség érték, ha jól emlékszem 1,8 voltos volt. Ráforrasztottam egy usb kábelt. Sajnos, mint kiderült csak megtaláltam a power gomb és a hangerő le-fel gombok kivezetését. Szuper. A jelek szerint nincsen usb. Vagy, ha van az jól el van rejtve. Van egy soros kivezetés is. Jó eséllyel ezen frissítik és konfigolják a gyárban a firmwar-et. Ez nekem kevés, mert nincs tudásom és progim a soros port matatásához, sőt a gyári firmware sincs meg. ha csak valaki nem tudja valahogyan a sajátját kimenteni. Akkor, már "csak" egy soros port kell a pcn, ami van és egy író progi kellene. (csak). Ez nekem sok, mert nincsennek konkrétumok. Ez a tablet egy fantom a neten. Zeng-gc 2014-12-09

    Még arra gondoltam, hogy szerzek egy törött, vagy más miért nem működő, de ugyanilyen firmware verziójú tabletet, amiből átrakom a rendszer memóriát tartalmazó csippet. Ami az én tabletemben van ez a: winbond 25q64FWIG (vagy 1G). (Legalábbis gondolom, hogy ez az. Elég nagy forrszemei vannak és csak 8 pólusú. Amúgy a gyári firmware verziója rá van nyomtatva a panelra. Rágoogliztam. Sehol sincsen. Még a baidu kínai kereső oldalt is megnéztem ott sem találtam...
    Néhány kép a kicsikéről:

    [L:/dl/upc/2016-01/11/207649_gtjbhqlcql0cmefz_img_20160110_112608.jpg][/L]

    [ Szerkesztve ]

  • Mogyi26

    csendes tag

    válasz Ferling7 #2497 üzenetére

    Sziasztok!

    Köszönöm a Lark Ultimate 7i win - otg-usb tiltás témában a gyors hozzászólásokat.

    Valószínűleg a [winbond 25q64FWIG] bios chip újraírása lesz a megoldás egy másik ugyanilyen tabból vett rom alapján.
    Köszönöm Ferling7-nek a bios írásában jártas kollégák linkjét. Ha minden igaz jó eséllyel sikerül, majd átírni a winbond - bios, memória chip tartalmát. A jövőhéten lehet, hogy megpróbáljuk.

    AliasB: úgy látom ez a winbond memó chip egy áltatlános célú eszköz. Ez esetben szerintem a reset kivezetés nem a bios resetet jelenti, hanem a memóriatároló chip üzem közbeni resetjét.

    AliasB: "találtam 4 kis szimmetrikus kivezetést" 1.8 V. Hát igen belátom vajmi kevés esély volt az 1,8 V-os feszültség esetén, hogy ez egy usb. Én a remény rabja, muszáj volt kipróbálnom. Különben nem bírtam volna aludni. :)

    Guszti1980: A linken lévő leírást kipróbáltam. Ez az, amikor a vol+- gombokat egyszerre benyomva bekapcsolom a tabot, erre jön be a DNX mód. Ez az, ami nálam elvileg az usb hiánya miatt nem működik. Ez egy programozó mód, amivel elvileg lehetne írni a winbond bios chippet is, az usbről. Próbáltam a windows7 és 8 alatt is. Sajnos nem ismerte fel a PC-m, sem a notim a tabot.

    togateam: hát igen:

    "Step 3: Plug in keyboard into tablet by OTG,after that turn on tablet,restore bios default,save & exit,turn off tablet.

    Itt már bukta van ."

    Ha sikerül további fejleményt elérnem - beszámolok róla. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák