Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz axioma #8975 üzenetére

    Azért az egy cseles vevő volt akkor.

    példa kedvéért:
    Vevő belemegy egy adásvételi szerződésbe az erején felül, tehát nem hitelképes olyan összegre.

    Az eladó erre számítva elindítja a saját vételi ügyletét. Majd a vevője nem tudja megvenni az ingatlant, mert nem hitelképes és ezekután az eladó visszaadja a foglalót. A saját vételi ügyletében pedig elbukja a foglalóját.

    Mindezt azért, mert a vevő nem volt körültekintő és nem kapott elég hitelt. Vagy rosszabb esetben önhibáján kívül. Az eladó mit tud tenni azért, hogy a vevő hitelképes legyen? Akkor miért az eladónak kellene ezért felelni? A vevő tud tenni előzetesen a hitelképesség felméréséért? Igen. Bár nem mindent.

    A vevő aláír egy fizetési kötelezettséget. A szerződésben felsorort bontásban. X összeg önerőből. Y összeg hiteltből. Ha ebben a felbontásban nem tud teljesíteni, akkor önerőből pótolja. Ha nem tudja, akkor az ő anyagi felelőssége a foglaló elbukása. Szerintem ez így jogos.

    Az ilyen csodajogász mondatokat én sem szeretem, ami bíróságon megfoghatatlan: "mindent megtesz".
    És mi mindent? Például az ügy érdekében gyorsban megnyeri a lottó ötöst? :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák