Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • regvoltrossz

    tag

    válasz axioma #4627 üzenetére

    Amiről írtam az az idei Vbkj tervezete. A szakszervezetek elvileg még nem írták alá. Világosan le van írva benne az 1-es pont, azaz hogy még a kormány által nincs kidolgozva semmi, ezért ha kéred, akkor ugyan félreteszik, de csak akkor használhatod fel, ha lesz belőle valami. Majd a továbbiakban részletezik, hogy akár hitelre, akár lakásfelújításra fordítod, mindenképpen a rafin keresztül folyik a dolog ami ilyen és olyan költségekkel jár és azt vettem ki a hosszas szövegből, hogy azt bizony én fizetem.
    "Nalunk - pont arra hivatkozva, hogy a vasutas projekteket leallitottak, a mav nem fejleszt me'g megterulo beruhazast sem - mar ket eve egyaltalan egy filler cafeteria sincs, sot a beralku reszet kepezo 13. havit se kapjuk csak egy keves egyseges karacsonyi penzt -- ehhez kepest a tieteket kifizetik, annyira akkor nincs penzhiany"
    Ha jól emlékszem 2004 óta nincs nálunk 13. havi fizetés és vasutasnapi jutalom, a meglévő juttatásokat is minden évben csorbították, illetve folyamatosan csorbítják. A cafetéria összege is minden évben csökken, viszont mindenkinek ugyanannyi elvileg! Öt éve nem volt bérfejlesztés, csak a jogszabályok általi kiigazítás pl. az adójóváírás megszünése miatt. Illetve most úgy néz ki emelik bruttó 200ft-al a fizetést, hogy elérje a szakmunkás minimálbért az alapbérünk. 8-10 éve az én jövedelmem közepesnek számított, most csak a pótlékok emelik épp a minimál fölé. Úgyhogy annyira ne irígykedj!

    [ Szerkesztve ]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

Új hozzászólás Aktív témák