Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • regvoltrossz

    tag

    válasz axioma #4624 üzenetére

    Nálunk a vasutnál van a cafetériában lakástámogatás, amin az elmult években össze is gyűjtöttem kb 200ezret. De nem tudtam felhasználni, mert az utóbbi években az igénybevételi feltételek úgy alakultak, hogy sokunknak benntragadt. Sokan küzdöttünk azért, hogy lehessen végre lakáshitelre is igénybevenni, és ne legyenek a feltételek direkt olyanok hogy ne tudd semmire igénybe venni. Nos január 29-én írtam ezt az akkori tervezetről a blogomba. A téged érdeklő rész az 1-es pontban van!

    "Ahogy átfutottam, igénybe lehet venni a VBKJ lakástámogatási részét hiteltörlesztésre de
    1, Még nincs kidolgozva a kormány által semmi, ezért amíg az csak propaganda szintjén létezik, addig egy fillért sem használhatsz fel belőle. Ilyen szempontból azért pozitív, hogy az is benne van, hogy ha a kormány sz.rik az egészre és végül nem dolgoz ki semmit, akkor később átírhatod másra
    2, Ha igénybeveszed, akkor az egészet átutalják a Raiffaisen banknak, aki mindenféle számlanyitási , átutalási, kezelési és egyéb díjakat számol fel, majd neked kell utasítani -gondolom külön pénzért- a rafit, hogy legyen kegyes, és a te bankodnak is legyen hajlandó átutalni havonta a hiteltörlesztésre az összeget. Így aztán hiába 1-es szorzó, a valós költségeit nem tudod előre egyáltalán
    3, Mivel a teljes összeggel el kell számolnia a hitelező bankodnak, a köztes költségek nélkül, ezért gondolom a saját bankod majd a te adózott jövedelmedből levonja azt másképp nem jön ki matematikailag az 1:1 arány..
    4, Ha lakásvásárlásra, felújításra, lakásbővítésre etc. használod fel, akkor is kizárólag a Rafin keresztül mehet a dolog. Itt is a teljes összeggel el kell számolnod annak ellenére, hogy a Rafi ki tudja mennyit fog majd ebből levonni
    5, Így gyorsan átfutva úgy tűnik most nem olyan vadak az igénybevételi feltételek mint az előző években amikor direkt arra mentek rá, hogy nehogy igénybe tudd venni, ezért szerintem idén sokan kérik majd
    6, Többször utal arra, hogy a támogatás összege ötévente max. 5millió forint. Ne felejtsük el hogy a VBKJ-ról beszélünk azaz a vasutas béren kívüli juttatásról ami szerintem az elmúlt években sosem volt egymillió egyik évben sem. Vagy esetleg van akinek igen, és neki vannak írva részletesen azok a szabályok amik az 5milla feletti részre vonatkoznak? Több Vbkj van a cégen belül? Ha igen akkor én is az az egymilliósat kérném nem ezt!"

    Nálunk a vasutnál itt tartunk most. Más cégeknél lehet hogy már előrébb..

    [ Szerkesztve ]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

Új hozzászólás Aktív témák