Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz concret_hp #3883 üzenetére

    Mondhatja, de nem ezt mondja, hanem a csapból is az örökalacsonykamat és az "most olcsók a lakások" téma folyik. Az 5 évvel csak a hasamra ütöttem és nem feltétlen a lakáspiaci 5 évére gondoltam. A legtöbb embernek gyökeresen megváltozott az anyagi helyzete / kilátása az 5 évvel ezelőttihez képest.

    Egyébként is a pro és kontra érveket szeretem, több tényezőt megvizsgálva, és azokból pozitív, negatív forgatókönyvet összerakni. Egy tényező, egy forgatókönyv nem elég.

    De ha csak azt az egy tényezőt nézzük (hozam), azzal is nagyon mellé lehet nyúlni.
    30 éve csökkennek a hozamok, konvergálunk a 0 felé:
    Innen 2 irány van:
    1. a trend fordul, elindul a hozamemelkedés
    2. elkezdünk oldalazni, és sokáig alacsony hozamok maradnak.

    Akárhogy nézem harmadik verzió nincs, a hozamok csökkenő trendje nem folytatódhat sokáig (éves, évtizedes szinten), mivel 0 közelében járunk (hacsak nem mégis folytatódik és negatív kötvényhozam lesz, de arra meg nem volt még példa 1900 óta).

    De még ha három forgatókönyvvel is számolunk, abból 2 szakít az elmúlt 30 év "hagyományaival", a harmadik pedig történelmileg egyedi eset, így nyugodtan mondhatjuk, hogy jelentős változás előtt állunk (ismét csak éves, évtizedes idősíkon). Innen nagyon mellé lehet nyúlni, bárki bármilyen lakáspiaci / készpénz / hitel pozíciót vesz fel.

Új hozzászólás Aktív témák