Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DamianB

    őstag

    válasz HoTDoG #19218 üzenetére

    Igen, pont ezek a szempontok a kisgyerekes családos embereknél, hogy Nagytarcsára hogyan fog haza menni éjszakaival hajnal 4kor a Corvin tető csapatás után a Blaháról.

    Egy kollegám( kisgyermekes apuka) pont arra panaszkodott hogy megbánta a 17. kerületi új építésű családi házát mert nem tud olyan egyszerűen hazajutni belvárosi bulikból . :DDD
    Nem akartam elhinni és nem egy hülye emberről beszélünk .

    Na ennyit az általánosításról ;) ;]

    "Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

  • Qtya123

    őstag

    válasz HoTDoG #19218 üzenetére

    "Az országnak pedig érdeke, hogy megszűnjön a 20 éves budapesti vízfejűség, jelenleg ezt az irányt is tolja a meglévő kormány."

    Én sajnos nem látom ezt az irányt. Nem látom, hogy akár megyeszékhely szinten gomba mód szaporodnának a jól fizető állásokat kínáló cégek. Azt látom, hogy sok esetben a megyeszékhelyeken is össze teszik a két kezüket az emberek, ha megkeresnek nettó 250-300 között. A kisebb városokról nem is beszélve.

    Vidéken csak az összeszerelő üzemek szaporodását látom, ahol van néhány jobban fizető állás, meg van rengeteg 3 műszakban nettó 230-ért végezhető szalagmunka.

    Egyébként nem a házvásárlással van a baj, hanem azzal, hogy sokan úgy veszik a házat, hogy belepörgetik az eladott lakást és 40 évesen eladósítják magukat 20 évre brutál hitellel, brutál törlesztővel. Nyilván ez csak az én véleményem, de szerintem ez sok esetben felelőtlenség. De nyilván mindenki máshogy gondolja, nekem sosem lenne pálya, hogy 25 éves koromtól 40-ig lakáshitelt fizessek, utána meg nyugdíjas koromig családi ház hitelt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák