Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    Topikgazda

    válasz Hallosz #15449 üzenetére

    Mint mondtam, nem foglalkozom hitelezessel. Szoval ez a leiras nekem csak tippelesbol megy: a 0.9% ami az alap kamatmarzs, es a 2% ami meg a vegigfix miatt van?
    Eloszor is kulon van az hogy hogyan szamoljak ki a termek kamatat, es hogy hogyan lesz az adott hitelszerzodesen alkalmazva.
    Masreszt ha jol ertem hogy mire gondolsz, akkor a vegigfix-nel nem azt kell nezni, hogy mikbol tevodik ossze a fizetendo kamatlab, hanem maga a termekhez akkor tartozo vegso eredmeny mint kamatlab fixalodik. Ha a kamatperiodus legalabb a hitel futamideje, akkor a termek kamatlab maga valtozhat, a hirdetmeny frissul,, de a mar futo hitelpeldanyon a havi fizetendo [kesedelem nelkuli fizetesnel] nem, hiszen azt csak kamatfordulon ervenyesitik ami lejaratkor lenne csak, ha ez a kerdes lenyege.
    Az egy jo kerdes, hogy ha egy ilyen hitelt valaki elotorlesztene, akkor az ujraszamolasnal marad a regi kamatkondicio, vagy azt ugyesen belecsempesztek, hogy akkor viszont mar az aktualissal szamolnak ujra... ezt tudom me'g mint szivatas elkepzelni.

Új hozzászólás Aktív témák