Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oppenheimer

    veterán

    válasz attiati #10492 üzenetére

    Szerintem 2020 végéig kitart az évi 5-10% körüli emelkedés Budapesten. Lehet 2021 végéig is. Utána infláció alatti növekedésre/stagnálásra számítok. Ekkor már kockázatmentes hozamok és a lakások ára olyan szinten lesz, hogy kb egál lesz nem venni (bérelni) és PMÁP-ban tartani a pénzt. Venni meg majd 6 év múlva éri meg amikor reálértékben már olcsóbbak lesznek. Ha nem jön 2008-as szintű válság, akkor már nem lesznek ekkora kilengések a piacon, egy gyenge lakáspiacra számítok 6-10 múlva, ami reál értéken néha kicsit nő, néha kicsit csökken, de középtávú tendenciában stagnál. Aztán 20+ év távlatában meglátjuk milyen lesz a bevándorlás / kivándorlás az országon belül és az országok között, ettől fog fügni hogy BP-n képesek lesznek-e megtartani az árukat. Ugyanis a demográfiai helyzet nem fog érdemben javulni. Sok üresedő ingatlan lesz. A vidékről Budapestre urbanizálódó emberekből nem tudom mekkora tartalék van. Ezt élő lehetne túrni neten.

    [ Szerkesztve ]

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

  • concret_hp

    addikt

    válasz attiati #10492 üzenetére

    ezek nagyon jó kérdések, én valahogy hosszú távon arra lőnék, hogy ne kelljen bp-n lennem és egy fél bp-i lakás árából vegyek egy fain házat és ott az a 2-5M difi már túlélhető :D de ezt bizonyos szakmákban nehéz megoldani országon belül, és kívülre meg nem feltétlen mennék, bár a politikai helyzetet elnézve lehet erősen el kéne gondolkodni rajta :U

    ezelőtti hsz-re: én most kb. évi 4%ért bérlek (ha elköltöznék nyilván felugrana 6-7%ra) és a kockázatmentes hozamom átlaga is ekörül van.

    egyébként én is úgy vagyok mint Libria, nappali + hálós 40pár m2 albiból olyat vennék ami legalább 1 gyerekkel élhető, jobb környéken, azaz minimum 1.5x akkora értékű ingatlan (gyerekig meg még biztos van idő :DDD)

    [ Szerkesztve ]

    vagy fullba vagy sehogy :D

Új hozzászólás Aktív témák