Új hozzászólás Aktív témák

  • z00li

    senior tag

    Sziasztok!

    Régebben már kérdeztem itt, de most lett igazán aktuális a dolog. Van egy 20 éves futamidejű 5M Ft-os lakáshitelünk, amiből már kevesebb mint 4M van hátra. Jelenleg a törlesztő kb. 33e Ft. Már több mint 3 év eltelt belőle, és most lehetőségünk lenne díjmentesen előtörlesztést csinálni. Arra gondoltam, hogy befizetnénk kb. 700e Ft-ot és nyitnánk egy 4év 4 hónapos fundamentát havi 20e Ft-al. Elvileg 3 hónap után fel lehetne venni az azonnali áthidaló kölcsönt 3220e Ft-ot, amivel kiváltanánk a banki hitelt. A funda ügyfélszolgálatosa szerint ebben az esetben: "Innentől kezdve Önnek nagyságrendileg 39 000 FT-ot kell fizetnie 6,9%-os hitelkamat mellett a 49. hónap végéig. Utána pedig 56 hónapon keresztül kell majd 38 500 Ft-ot fizetnie fix 3,9%-os hitelkamat mellett." Ha jól számoltam, akkor nem sokkal több havi kiadással 10 év alatt visszafizetnénk az egészet és lényegesen kevesebbet is kellene visszafizetnünk, mintha a banki hitelnél maradunk. Szerintetek mennyire járható ez a dolog? :F

    Z

Új hozzászólás Aktív témák