Új hozzászólás Aktív témák

  • amargo

    addikt

    válasz Agostino #3477 üzenetére

    Szia!

    Nos én ilyen helyen lakok, így tudok írni hideget és meleget is róla - bár már páran megtették :)
    Nálam egy 2005 téglaépítésű társasháznál van ez megoldva. Pontosan nem tudom, hogy távfűtés vagy központi kazán, mert több társasház van egymás mellett és hallottam már ezt is azt is, de a lényeg, hogy nem házon belüli a fűtés.
    A lakások elrendezése kivétel nélkül csak alul és felül érintkezünk a szomszédokkal, így hő max csak itt tud átmenni, de tapasztalat, ha valaki nem fűt, akkor megfagy..
    nm alapon van egy átalány díj én erre kb 5e-et fizetek, ez nyáron is van. Lakásonként van hőmennyiségmérő, ha nem fűtesz, akkor nem fizetsz semmit, de mint írtam meleg se lesz, itt sajnos nem jön be, hogy a szomszéd felfűti a te lakásod is - anyukám panelban lakik, ott bejön ez, meg ahol a szomszédok melletted is vannak.
    Magas távfűtés számlákról tényleg sokat lehet hallani, nálunk éves szinten ennyi.
    szerk:
    Ui at alapdíjunk felezve lett, a linkelt számításban még legtöbb helyen a 10e/hó alapdíj volt benne. Így éves szinten -40e, de inkább a 100e-re saccolnám.

    [ Szerkesztve ]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Új hozzászólás Aktív témák