Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xavix13

    senior tag

    Sziasztok,

    Új tetőtéri albérletbe költözünk, ahol Velux tetőablakok vannak beépítve, szúnyoghálók nélkül.
    Nézegettem a gyári szúnyoghálókat, egyrészt jó árban is vannak, másrészt nem nagyon tudok kiigazodni. Kicsit elcseszett a dolog abból a szempontból, hogy a tető az ablak belsőkeretének az alsó élével van síkban, vagy is pont ott törik meg. Valahogy így:

    Na mármost ezt a fajta szúnyoghálót megrendelhetem, jó lesz hozzá annak ellenére, hogy a faszi itt a videóban alul rögzítette?

    Vagy mindenképp meg kell vennem ezt a térdfalas változatot azért a + 10cmért 2x40k ft-ért, hogy ilyen legyen? Ahogy néztem ennél a változatnál 2 teljes garnitúrát kéne venni, majd az alsót méretre vágni, aminek 90%-a menne is a kukába, ha jól vettem ki.

    Meglehet valahogy oldani az első típust rögzítését a fenti ablakra vagy felejtős? Kicsit drágállom 2x80k-t kiadni most így 2 szúnyoghálóra. (2 hálóba is kell)

    Laikus vagyok, mi lenne itt a jó megoldás a dologra?

    One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

  • xavix13

    senior tag

    Konyít itt valaki minimálisan a villanyszereléshez?
    Olyan problémám volna, hogy van a konyhában felszerelve egy 2m-es ledsor, aminek a tápja valószínűleg megadta magát.
    Rendeltem a ledvonal.h-ról egy másikat, viszont nem olyan a hálózati bemenet csatlakozója mint nekem kéne. Alább, hogy mit kéne áthidalni.
    És ilyet kaptam, vagyis rendeltem, bár a képen nem ilyen volt. :U [link]
    Valóságban ilyen:
    Próbáltam kérdezni a boltot, hogy melyik tápnak van biztosan olyan 2 pines csatlakozója mint nekem kéne, de kb. mint ha lóval kártyáznék, vagy nem fogják fel/nem olvassák el amit írok, vagy kezdem azt hinni, hogy én vagyok a teljesen fogyatékos.
    Mindenáron egy ilyen [DC - Sorkapocs átalakító (2.1x5.5 mm) - apa] átalakítót akarnak rámsózni, de nem értem ez hogy oldaná meg a problémámat.
    A szabvány 2.1x5.5-ös vége megvan annak a tápnak is amit küldtek, a másik 230v-os ágát nem bírom bedugni. :U
    (Ha jól gondolom, amit ők linkeltek hogy kell hozzá, az "natúr drótokból" csinálna nekem egy 2.1x5.5 mm-es csatlakozót)
    Fotózzam le nekik összedugva, pirossal bekarikázva hogy mi a bajom, vagy mit csináljak szerintetek? Ráadásul ha most visszaküldöm már 2x1000ft-om bánja a szállítási költségeket, majd ha megint random berendelek egy másikat, aminek mondjuk ugyanígy nem jó a csatija ott is bukok a oda-vissza szállításon 2000-et, miközben az egész kb 3000 ft-ba kerül...
    Vagy tényleg én vagyok a hülye és nem értek valamit, megjegyzem laikus vagyok... :F

    [ Szerkesztve ]

    One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

  • xavix13

    senior tag

    válasz macilaci78 #123939 üzenetére

    Igazából pont ez lett volna a lényeg, hogy ne kelljen szerelni, Morris amit linkelt, jónak tűnik. (Ha tényleg ilyen a valóságban.)
    Még két kép hogy mi volt a bajom, lehet nem sikerült egyértelműen az előbb.
    Régi tönkrement táppal így volt megoldva:

    Az újjal meg ezért futottam lyukra: :(

    A dc bemenet, mint korábban linkeltem, már rajta van a ledszalagon, illetve a "rádió tápkábel" közvetlenül a falból jön a konyhaszekrény mögött a kapcsolón át, azt nem tudom, kihúzni, szétszedni. (Nyilván egy szaki igen, de én csak egy tápot akartam kicserélni, hogy ne kelljen ezért a pitiáner dologért szakit hívni.) Eleve ez egy albérlet, nem állok neki villanyt szerelni csak úgy, más tulajdonában.

    Igazából már csak azt nem tudom, hogy mi az egyszerűbb, olcsóbb, ezt ráhackelni a kapcsolóra, vagy visszaküldeni és rendelni máshonnan, mondjuk amit Morris linkelt. :)
    A probléma onnan eredt, hogy a webshopban, nem a valódi termékfotó volt, nyilván ha ezt látom eleve meg sem rendelem...

    [ Szerkesztve ]

    One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

  • xavix13

    senior tag

    válasz macilaci78 #123949 üzenetére

    Pc tápkábelt kaptam is hozzá. Szóval a legegyszerűbb lenne csak azt bekötni a kapcsolóba ezek szerint.

    One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

  • xavix13

    senior tag

    válasz angelside77 #123990 üzenetére

    Beszéltem ismerős villanyszerelővel azt mondta nagyon szívesen ráhackeli nekem, csak nem nagyon akartam a drága idejét rabolni, de megoldódik elvileg a dolog visszaküldés nélkül.

    One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

Új hozzászólás Aktív témák