Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • benvolio

    őstag

    válasz Ariadne #6167 üzenetére

    Nálunk se volt eddig, de most kijött. Egyelőre beszereztünk egy ilyet [link] , fel van téve a szekrény tetejére, valamint egy pumpás penészölővel fújtuk be a plafont meg a falat, vagyis én ecsettel kentem fel, mert a plafont körülményes volt fújni. Jövőre lesz felújítás, akkor biztos, hogy a falfestékbe és a tapéta ragasztóhoz is fogunk keverni penészgátlót. Szellőztettünk rendszeresen eddig is /mégis kijött valamitől/.

  • Hasaggymeg

    veterán

    válasz Ariadne #6167 üzenetére

    Vásárolj egy hygrométert és ne engedd a páratartalmat 50% fölé.Rövid intenzív (értsd kinyitok minden nyílászárót,naponta legalább 3x) szellőztetés alatt öröm nézni ahogy 1-5 perc alatt 25%(!) is csökken a páratartalom.A hideg sarkokat hagyd szellősen,ne takard el bútor vagy függönnyel és mérd meg ott is a hőmérsékletet,ne csökkenjen 16 alá soha.Félek az a 19C kevés lesz.Soha ne száríts ruhákat a radiátoron,télen is tedd ki egy pár órára,majd utána szárítsd bennt a szárítón.A nagy páratartalmú helyiségeket (konyha,fürdő) amint csak lehet nyisd össze a szárazabbakkal a pára eloszlása végett.
    Minél nagyobb a páratartalom,annál melegebbet kell csinálni a kicsapódás elkerülése végett.
    Ja és persze vásárolj egy penészírtót,hogy ne terjedjen a meglévő kolónia.Én ilyet használtam és bevált.

    (#6169) Pribi...Az normális,hogy a radiátor teteje melegebb,hiszen onnan lefele haladva a forró víz leadja a hőt és kihűl.A többi radiátor alsó un. torlószelepén kell folytani,kezdve a leghamarabb melegedő/általában legforróbb/cirkó-osztóhoz legközelebbi/és/vagy legkisebb radiátorokkal és mind jobban kinyitni a leghidegebb/nagyobbakat így működésre kényszerítve a lusta köröket.A termosztátos (un. referencia)helyiségben is folytani kell,hogy kinyújtva az egyes fűtési ciklusokat (ki/be kapcsolást) időt adjál a hűvős helyiségek felmelegedésére.

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák