Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kasza blanka

    aktív tag

    válasz kisninja #27218 üzenetére

    hogyne lenne 3 fázis, itt nincs gáz, a sütő minden lakásban 400V-ról megy elvileg, minden lakásban ott a 400V, minden lakásnak 3 megszakítója van a kinti szekrényben.

    a sütőt én kötöttem be 10 éve is, azóta ment, csak most volt ez a fenti gond.

    azóta kimértem már: ha másnak valaha szüksége lenne rá:

    L1 - bal oldali 2 főzőlap (a 2,1KW-os nagy lap+1,2KW-os kicsi)
    L2 - jobb oldali 2 főzőlap (1.7-8KW-os nagy+1.2KW-os kicsi)
    L3 - sütő

    eddig L1 meg a konyhai hosszabító(hűtő,mikro,forraló,kislámpa) volt kötve az ominózus 10A-es fázisra, a jobb oldali főzőlapok a 16A-esre, a sütő pedig a piros 10A-esre volt kötve. most a 16A-esre tettem egy új hosszabítót (a réginek a föld vezetéke el volt szakadva/égve, és a kapcsoló is meg volt égve, tele volt szarral) és azon van L1, azt úgyis ritkán használjuk. a sütő azon a 10A-esen egyedül, amelyikkel gond volt, így itt max 10A megy, és L2 a piros 10A-es megszakítón.

    másik: ugye van a 3 fázis (kimértem, mindegyik között 396V, külön-külön 227V a nullához)
    amit laikus révén nem értek, hogy ha próbálgatom, hogy csak az egyik fázis kismegszakítóját kapcsolom fel, és mérem ki a 230-at a nulla és az adott fázis között, akkor a másik két fázis és a nulla között is van fesz.
    a kinti szekrényben mindhárom fázis megszakítója fel van kapcsolva, lakásban mindig csak az egyik:

    ilyenkor ha a sütő nincs bekötve, hanem üres a sorkapocs/csoki, akkor a másik két fázis és a nulla között 50-50V esik. (mindkét fázis kismegszakítója lent).
    ha a sütő is be van kötve, akkor egyiken a duplája, 100V, másikon fele kb25V.

    akármelyik van felkapcsolva a háromból(mindig csak az egyik értelemszerűen), a másik kettőn az említett fesz esik. ha mindhárom fent van, akkor mindegyiken 230V, közöttük pedig 400 ahogy lennie kell.

    ez normálsi jelenség?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák