Új hozzászólás Aktív témák

  • Brumi

    senior tag

    Sziasztok!

    Most találtam ezt a topikot és úgy döntöttem, hogy beszállok, mert jövő tavasszal én is belekezdek egy nagy felújításba.

    Szóval reagálnék egy pár dologra, ami itt korábban elhangzott:
    Fa ablak: nos lehet olyan ablakot kapni, amit passzívházakban is használnak, fából készült, de a külső oldalt festett alumíniumlemezekkel burkolják, mely ellenáll az időjárásnak is. Ezek az ún. fa-alumínium ablakok és az Internorm gyártja őket (ha jól tudom német). Abszolút profi minőség, de sajna az ára is az, amennyire én tudom. Én ezt választottam ki magamnak is, hamarosan ellátogatok egy bemutatóterembe.

    Kludi csap: egy rakás sz*r. Most én is Grohe csaptelepeket nézegetek, mert azok sokkal komolyabbak és még mindig nem olyan drágák. Ha megnézitek sok nyilvános wc-ben használnak ilyen telepeket a tartósságuk miatt.

    Beépített szekrény: Stanley. Nem túl olcsók, de abszolút profi minőség.

    Cirkófűtés: ez a legjobb, de egy profi rendszer nagyon drága. A felújítandó lakásom 42 nm, és kb 1 milla lesz csak a fűtés-melegvíz rendszer és még így is le kell mondanom a kondenzációs kazánról, mert az 500k-nál indul. Ha időjárásvezérlős termosztátot tesztek rá az plusz 60k.

    Remélem tudtam egy pár korábbi kérdésre válaszolni. Mivel nemsokára nekikezdek a tervezésnek, valószínűleg vissza fogok ide jönni tanácsokért.

    Üdv,

    Brumi

    http://www.flickr.com/photos/brumi/

Új hozzászólás Aktív témák